Ağustos
2
2017
Otomobil
0
3,504

Almanya dizel araçları yasakladı!

Almanya dizel araçları yasakladı!

Almanya, 2018 yılından itibaren dizel araçları yasaklayacağını açıkladı. Peki, ilk etapta bu yasaktan hangi şehir etkilenecek?

Elektrikli otomobillerin, benzinli ve dizel otomobillere göre çevreyi kirletmemesi tüm dev otomobil üreticilerini bu alana yönlendirmeye başlamıştı. Ancak elektrikli otomobillere geçiş süreci tahmin edebileceğiniz gibi biraz sancılı olacak. Bu yüzden firmaların tek başlarına yetersiz kaldığı durumlarda hükümetler devreye girerek, çevre dostu elektrikli otomobillerin kullanımı yaygınlaştırılmaya çalışılacak.

Bu süreçte İngiltere ve Fransa'nın ardından bir hamle de Almanya'dan geldi. 2040 yılından sonra fosil yakıtlı araçları yasaklayacak olan İngiltere ve Fransa'ya karşılık, Almanya; 1 Ocak 2018 yılından itibaren dizel araçların trafiğe çıkmasını yasakladığını duyurdu.

1501571368_dizel.jpeg

Dizel araç yasağı ilk etapta Almanya'nın Stuttgart şehrinde uygulanmaya başlayacak. Alman hükümetinin almış olduğu bu karara otomobil üreticileri tepki gösterdi. Otomobil üreticileri önümüzdeki günlerde Berlin'de toplanacak. Bakalım bu toplantıda otomobil üreticileri, dizel araçlar için alınan bu karara itiraz edecekler mi?

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu