Nisan
27
2017
Güncel
0
238

Amazon'un yatak odanıza koymak istediği büyük tehlike!

Amazon'un yatak odanıza koymak istediği büyük tehlike!

Amazon, yeni akıllı kamerası Echo Look'u, yatak odanıza koymanızı istiyor. Peki Echo Look ne işe yarıyor?

Amazon, Echo Look adında, moda önerilerinde bulunarak kıyafet seçmenize yardımcı olacak yeni kameralı asistanı duyurdu.  Ancak, 199 dolar değerindeki bu ürünü almayı düşünürseniz, bazı önemli gizlilik sorunlarını da aklınızda tutmanız gerekiyor.

İnternete bağlı olan cihazın sizi dinleyip dinlemediğinden ve kameranın aldığı görüntüleri kimlerle paylaştığına dair endişeler var. Bilinmesi gereken en önemli şey, Echo Look’un açma / kapama anahtarı olmasıdır. Cihazın seyretmesini veya dinlemesini istemiyorsanız, cihazın yanındaki bir düğmeye basarak kamerayı ve mikrofonu kapatabilirsiniz.

Bu iyi ancak, bilgisayar korsanlarının gasp etmek için kötü niyetli araçlar kullanarak casusluk yapmasına izin veren uzun bir geçmişi var. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, FBI Direktörü James Comey'nin yaptığı gibi, izlenmelere karşı dizüstü bilgisayarının kamerasını bantla kaplıyor.

1493284753_echo-look-model.jpg

Ve web kamerası gibi internet bağlantılı cihazlar söz konusu olduğunda, düzgün bir şekilde bunları güvenceye almak zor olabilir.

Amazon farklıdır, çünkü Amazon gizliliğinizi korumak için perakendecinin zamanında test edilmiş güvenlik sistemlerini kullanmaktadır. Bunun anlamı Amazon'un, korsanların büyük çoğunluğuna hizmetlerini korumak için cihazlarını yüksek güvenlikle desteklendiği anlamına geliyor. Ama yine de bu  güvenliğiniz konusunda endişe etmemeniz için yeterli değil.

Cihazı kullanırken çekilen fotoğraflar Amazon’un bulut deposunda saklanıyor ve daha sonra siz girip silebiliyorsunuz. Görüntüleri bulutta depolamanın, Google, Dropbox ve Apple'ın iCloud'un zaten yaptığı hizmetleri olduğunu belirtmek isteriz. Ancak, yatak odasındayken çekilen fotoğrafların ve videoların özel görüntü ve bilgiler içerdiğini unutmayın.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu