Mart
22
2017
Mobil
0
365

Android O: Tüm yeni özellikler

Android O: Tüm yeni özellikler

Google'ın Android işletim sisteminin yeni sürümünün Android O açıklandı. Android O hangi özelliklerle gelecek? İşte Android O'nun tüm yeni özellikleri!

Google, Android işletim sisteminin bir sonraki sürümünün Geliştirici Önizlemesi’ni açıkladı. Yeni sürüm “Android O” olarak adlandırıldı ve bu sürümün hangi tatlın baş harfi olduğu henüz bilinmiyor. Bildiğiniz gibi Google, her Android sürümüne bir tatlı adı veriyor. Gelen bilgiler Oreo veya Orange Whip olacağı yönünde.

Android O, devrim niteliğinden daha çok evrimsel bir güncelleme gibi görünüyor ve bu iyi bir şey. Yeni sürümde,  yeni özelliklerin çoğu, kullanıcı deneyimini daha da geliştireceklerini ve tüm alanlarda daha iyi hale getirecekler gibi görünüyor.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda Google Android O ile gelen yeni özellikleri inceleyebilirsiniz.

Arka plan sınırları

Sırasıyla Marshmallow ve Nougat ile tanıtılan Doze, Android O ile arka plan sınırları olarak adlandırılan ve özellikle güç tüketen yoğun uygulamalara sınırlama koymayı amaçlayan yeni bir pil tasarrufu özelliklerini bir araya getiriyor. Bu özellik, belirli bir uygulamanın arka planda yürütebileceği kapalı yayınları, arka plan servislerini ve konum güncellemelerini ciddi biçimde sınırlar ve potansiyel pil ömrünüzü uzatmak için uğraşır.

 

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu