Mart
22
2017
Mobil
0
406

Android O yayınlandı!

Android O yayınlandı!

Google, merakla beklenen Android O sürümünü yayınladı. Peki, ilk etapta Android O sürümü hangi cihazlara yüklenebiliyor?

Google, Mayıs ayında düzenleyeceği Google I/O etkinliğinde yeni Android sürümü olan Android O ile karşımıza çıkacaktı. Google elini çabuk tutttu ve Android O'nun geliştirici önizleme sürümünü yayınladı. Peki, Android O geliştirici önizleme sürümü hangi cihazlara yüklenebiliyor?

Android O geliştirici önizleme sürümü; Google Pixel, Google Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X ve Nexus Player modellerine yüklenebiliyor. Eğer Android O sürümünü denemek istiyorsanız buradan Android Beta programına katılabilirsiniz.

Android O ile neler geliyor?

Android O sürümü ile bildirimler merkezin ve bildirimlerin tasarımı komple değişti. Bildirimlere iOS'teki gibi uygulamaların simgeleri eklendi. Uygulama simgelerine tahminlere göre bir çeki düzen getirilecek ve sistemde tasarımsal açıdan bir bütünlük sağlandı.

Uygulama simgeleri ayrıca dinamik bir yapıda olacak. Örneğin, takvim uygulamasının simgesi, günlere göre değişecek.

Bir diğer değişiklik ise PIP modu hakkında. PIP modu sayesinde bir uygulamayı kullanırken küçük bir ekranda diğer uygulamayı da görüntüleyebilecek ve kullanabileceksiniz.

Android'in en çok eleştiri alan arkaplanda çalışan uygulama özelliği, Android O ile tarih olacağa benziyor. Android O sürümü ile arkaplanda çalışan uygulamaların, çalışması kısıtlanacak ve bu sayede hem RAM'den hem de bataryadan tasarruf yapılıyor.


Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu