Haziran
1
2017
Donanım
0
493

Apple'dan, Siri destekli akıllı hoparlör geliyor!

Apple'dan, Siri destekli akıllı hoparlör geliyor!

Apple, Siri destekli akıllı hoparlör üzerinde çalışıyor. Siri'li akıllı hoparlör ne zaman tanıtılacak?

Amazon ve Google ile rekabet etmek için Apple, Siri tarafından güçlendirilecek akıllı bir hoparlör üzerinde çalışıyor. Apple'ın önümüzdeki hafta WWDC 2017'de akıllı hoparlörü duyurması bekleniyor ancak, cihazı yılın ilerleyen saatlerine kadar piyasaya sunmayacak.

Akıllı hoparlör, iPhone ve Mac'deki ses asistanı yazılımı olan Siri'yi kullanacak. Konuyla aşina olan kişileri kaynak göstererek yayınlana raporlar, akıllı hoparlörün dokunmatik ekran olmadan geleceğini belirtti. Google Home ve Amazon Echo Show'da bulunmayan sanal çevre sesi teknolojisi sayesinde üstün bir ses kalitesi elde edecek. Apple Music entegrasyonu ile birlikte geliyor ve bir HomeKit merkezi olarak işlev görüyor. Bu, büyük olasılıkla kullanıcıların Siri'den ışıkları açmasını, belirli bir şarkıyı çalmasını veya ev sıcaklığını ayarlamasını sağlayacak.

1496300296_tim-cook-apple.jpg

Apple'ın üçüncü tarafların buna hizmet vermesine izin verileceği bildiriliyor. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'ya göre Siri hoparlörü, Apple'ın AirPods'ını yapan aynı şirket olan Inventec tarafından üretilmektedir. Apple'ın 5-9 Haziran tarihleri ​​arasında düzenlemeyi planladığı WWDC 2017 konferansında yeni Siri hoparlör resmen duyurulacak.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu