Haziran
24
2017
Güncel
0
443

Apple, LBGT gruplarına bu ürünü ile destek sağlıyor!

Apple, LBGT gruplarına bu ürünü ile destek sağlıyor!

Apple'ın LBGT için tasarladığı Apple Watch akıllı saatin gökkuşağı kordonunun gelirleri bu gruplara gidiyor.

Apple, LGBT topluluğunu uzun vakittir destekledi ve hem de bu destek, CEO Tim Cook'un 2014'te cinsel yönelimini kamuya duyuru etmeden önce dahi varmış.

Apple, GLSEN, The Trevor Project, İnsan Hakları Kampanyası ve PFLAG gibi LGBTQ gruplarına Apple Watch için tasarlanan ve LGBT renklerinin bulunduğu Pride Edition Naylon Örme kordon gelirlerini bir bölümünü bağışta bulunuyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ dışında ILGA da, Apple'dan aynı bağışları görüyor.

1498197750_mq4g2.jpg

Geçen yıl Apple, Pride 2016 esnasında çalışanlarına benzer bir bant armağan etti ve bu ayın başlarında tertip eden WWDC 2017 sırasında mevcut Pride Edition bandını satmaya başladı. Apple'ın online mağazasında satışa sunulan aksesuar, hem 38mm hem de 42mm boyutları ile 49 $ ücret yaftanına sahip.

Apple’a göre, bant üzerinde gökkuşağı desenini oluşturmak için 500 iplik birleştiriliyor. Tabiki de bu bandın gelirlerinin LBGT gruplarına gittiği ve o amaçla bu şekilde tasarlandığı belirtilmemiş. Şayet, Pride Edition Naylon Örme bandını satın alırsanız, gök kuşağı renkleri giyerek bu grupları desteklemekle kalmaz, bu arada Apple'ın bandın satışından ele geçirdiği geliri, bu sapkın gruplara yaptığı bağışlardan kısmen mesul olursunuz.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu