Mayıs
2
2017
Donanım
0
520

Apple, Siri ile evlere giriyor!

Apple, Siri ile evlere giriyor!

Apple'ın WWDC 17 etkinliğinde Siri için yenilikleri duyurması bekleniyor. Siri, AirPlay destekli bir hoparlör ile evlere girebilir!

Akıllı ev otomasyonları son seneler yükselişe geçti. Özellikle bu sistemlerin sesli asistanlar ile birleşmesinden sonra, kullanıcılar evde asistanlar ile konuşarak günlerini planlayabiliyor ve evdeki akıllı eşya/aletleri kontrol edebiliyordu. Amazon'un Echo ile Google'ın da Home ile sesli asistanları evlere taşımasının ardından gözler uzun süredir Apple'a çevrilmişti.

Sesli asistan konusunda hala eline su dökülemeyen Siri, söylenenlere göre bu sene WWDC 17 etkinliğinde evlere girecek. Apple'ın AirPlay sistemini kullanarak Siri'yi kablosuz olarak bir hoparlöre yansıtacağı ve bu hoparlör ile kullanıcıların Siri ile iletişime geçebileceği idda ediliyor.

1493721114_siri-alexa-1200x797.jpg

Apple'ın hali hazırda elinde Beats gibi ses teknolojisi üreten bir firma bulunuyor. Tahminlere göre Beats markasını kullanarak Siri destekli bir hoparlör duyurulacak. Apple'ın Ev uygulaması ile çalışacak olan Siri ile şimdilik ne yapılacağını kestirmek güç.

Bakalım Apple, Siri'ye yapay zekayı entegre edip rakiplerinen farklı bir akıllı cihaz ile karşımıza çıkacak mı?

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu