Nisan
20
2017
Spor
0
4,575

Beşiktaş & Lyon karşılaşma öncesi Beşiktaş!

Beşiktaş & Lyon karşılaşma öncesi Beşiktaş!

Beşiktaş & Lyon, büyük maç öncesi konuşulacak o kadar şey var ki..

Büyük maç öncesi konuşulacak o kadar şey var ki.. Ama unutulmayacak asıl konu şu..

Bu tamamen psikolojik bi mücadele. Rakip kim olursa olsun bu tarihin en önemli Beşiktaş maçı. Tüm türkiye tek yürek oldu 22.05'ı bekliyor. Ama benim beklediğim an 21 nisana nasıl gireceğimiz. Saat 00.00 olana kadar mücadele hem sahada hem tribünde devam edecek. Daha fazla inanan daha fazla koşan ve daha az hata yapan bu turu geçecek.

İnanç denildiği zaman ruhu Beşiktaş'lı olan oyuncunun sahada olması lazım . Bu sebeple Necip kesinlikle ilk 11'de başlamalıydı . Unutmayalım ki geçen sene Liverpool maçında Franco, Necip ikilisi oynamıştı ve Necip sahanın en iyisiydi.. O zaman olimpiyat stadında oynamıştık ve taraftar baskısı kuramamıştık. Mitroviç ve Tosic ikiside soru işareti. Beni bu maçta korkutan tek şey Marcelonun olmayışı. Mercelo'nun oynamadığı Karabükspor ve Kasımpaşa maçını kaybettik ve Marcelo sadece o maçlarda oynamadı. Ve Beşiktaş Lig'te sadece 2 yenilgi aldı. Vodafone arenada Fenerbahçe maçı dışında Lig'de ve Avrupada yenilgi almadık.. (Maaşallah)

İleri hayatımıza baktığımızda Quaresma ve Babel bol bol yer değiştirmeli. Ve Beşiktaş kesinlikle ilk maçta yaptığı hatayı yapmamalı. Bu hata beşiktaş savunma takımı değil tıpkı Lyon gibi .. Savunma oyunu oynarsa ki bi Arenada imkansız Beşiktaş bugün elenir. Aktif ve soğuk kanlı oynamalı. Acele etmemeli. Bizim oyun kurgumuzu belirleyen Marcelo oyun her zaman onunla başlıyor onun görevini Mitroviç yapabilmeli. Yada bu yeteneği olan Necip bu görevi yerine getirebilmeli. Pres önde yapılmalı ve bol şut çekmeliyiz .. Lyon savunması avrupanın en kötü savunmalarından Fransa liginde ilk 10 da olan takımlar içersinde en çok gol yiyen ve en çok gol atan takımlardan birisi.. Ama bizim gol yeme lüksümüz yok. Gonalons ilk maçta oynamadı Lyon takımının atibasi ve oldukça etkili. Maç öncesi olumsuzluklar fazla ama o sahada bugün 11 beden değil 18 ruh ve 18 savaşçı mücadele etmeli.. Talisca her an oyunun içinde olmalı .. Quaresma ve Babel ile topu buluşturmalıyız ve gol atarsak eğer bu ikili ile atarız yada Talisca atacaktır. Çünkü Cenk bu maçta çok başarılı olamayacaktır..

Şimdi ben günlerdir bu günü bekliyorsam Beşiktaş'lı futbolcuları düşünemiyorum . 

Allah 18 savaşçınıza bol güç kuvvet ve inanç versin.. Başarılar #besiktas

Yazar : İbrahim Serin (ibrahimserin)
Konu : 7 [Konuları listele]
Hakkında : Spor Öğretmeni
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu