Mayıs
31
2017
Bilim
0
326

Bisikletinizi sırt çantanızda taşıyabilirsiniz!

Bisikletinizi sırt çantanızda taşıyabilirsiniz!

Malzeme ve batarya teknolojisindeki gelişmelerle geleneksel bisiklet algımızda değişim yaşanıyor. S1 eBike isimli elektrikli bisiklet, katlanarak sırt çantasında taşınabiliyor!

Bir grup girişimci S1 eBike isimli katlanabilen, sırt çantanızda taşınabilen inanılmaz derecede kompakt ve hafif bir elektrikli bisiklet tasarladı. Yalnızca 7 kg ağırlığında olan bisiklet, 100 kg’a kadar yolcu taşıyabiliyor. Karbon fiberden üretilen S1 eBike, beş basit adımda katlanabiliyor.

Hem hafif hem elektrikli

240W’lık elektrikli motoru bulunan bisiklet, 20 km/s hıza ulaşabiliyor. Tek şarjla yaklaşık 20 km yol alabilen bisiklet, şebeke elektriğini kullanarak 2,5 saat gibi kısa bir sürede tam şarj olabiliyor.

d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.jpg

Görünürlüğü sağlamak için ön ve yan farları bulunan bisiklette, sürüş güvenliğini sağlayan elektrikli fren sistemi de bulunuyor. Cihazı kullanabilmek için ise kullanıcının telefonundaki mobil uygulama üzerinden kilidin açılması gerekiyor. Böylelikle bisikletin çalınmasının önüne geçileceği belirtiliyor.

Uygulamanın diğer özellikleri arasında ışık yoğunluğunu ayarlama, seyahat edilen rotaları izleme ve hız ile pil ömrünü izleme yeteneği bulunuyor. Dahili bir USB şarj cihazı sayesinde kullanıcı telefonunu, bisikletin gidonundan şarj edebiliyor.

S1 eBike’ın perakende satış fiyatının ise 1,499 dolar olacağı belirtiliyor.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu