Mart
15
2017
Yazılım
0
529

Chrome 57 ile beklenen iyileştirme yapıldı!

Chrome 57 ile beklenen iyileştirme yapıldı!

Google, geçtiğimiz gün yayınladığı Chrome 57 güncellemesi ile yaptığı değişiklikleri açıkladı. Chrome 57 ile uzun zamandır beklenen iyileştirme nihayet yapılmış.

Dünyada en fazla kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome, agresif RAM tüketiminin yanında pili de sömürmesi ile biliniyordu. Google, geçtiğimiz günlerde yayınladığı güncelleme ile RAM konusunda olmasa da nihayet pil tüketimi konusunda Chrome'u dizginlemeyi başardı.

En iyi Google Chrome eklentileri

Chrome 57 güncellemesi ile arka plan sekmelerinin aşırı güç kullanımı engellenerek pil sorunu çözüme kavuşturuldu. Chromium bloguna göre; arkaplan sekmeleri, Chrome'un güç tüketiminin üçte birini oluşturuyor. Bu nedenle onları kontrol altında tutmak, tarayıcının pil üzerinde olan etkisini en aza indirecektir.

Chrome'un sayfa görünürlüğü API'ı, 10 saniye sonra arka planda çalışan sekmeleri kontrol altına alıyor. Bununla birlikte, gerekli olmadığı sürece API tam kapasitede çalışmıyor. Bu sayede güç tüketiminde tasarruf edilecek.

Chrome ekibi, bu yeni mekanizmanın, arka plan sekmelerinin %25 daha az uygulamayı meşgul edeceğini ve enerji tüketeceğini söylüyor. Chrome 57 sürümünü Ayarlar>Hakkında bölümünden yükleyerek siz de batarya tüketiminde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu