Nisan
5
2017
Sinema
0
378

En iyi Netflix deneyimi sunan televizyonlar

En iyi Netflix deneyimi sunan televizyonlar

En iyi Netflix deneyimi sunan televizyonlar açıklandı.Netflix her yıl üyelerin geri bildirimleriyle oluşturduğu kriterlere göre en iyi internet TV deneyimini sunan akıllı televizyonları açıklıyor.

Netflix, dünya genelindeki 93 milyondan fazla kullanıcısı için internet televizyonunu mümkün olduğunca kolay ve mükemmel hale getirmek konusunda sürekli yenilikler geliştirmeye devam ediyor. Bu çalışmaların önemli bir bölümünü de üyelerin Netflix'i izledikleri akıllı televizyonlardaki deneyimi geliştirmek için 2015 yılında başlatılan “Netflix İçin Önerilen Televizyonlar” çalışması oluşturuyor.

Netflix her yıl üyelerin geri bildirimleriyle oluşturduğu kriterlere göre en iyi internet TV deneyimini sunan akıllı televizyonları açıklıyor. Bu yıl da, yenilenerek daha iyi kullanılabilirlik ve daha hızlı performans sunmaya başlayan; hem Netflix hem de diğer internet televizyonu hizmetlerini, normal televizyon yayınlarını izlemek kadar kolaylaştıran cihazlar listesini açıklandı.

1490171629_1490170081netflixaklltv.jpg

İşte 2017’de en iyi Netflix deneyimi için Önerilerin Televizyonlar listesi

2017 LG 4K UHD televizyonlar (WebOS 3.5)

2017 Samsung 7, 8, 9 ve Q Serisi Akıllı TV'ler

2017 Sony Android TV'ler

Bu cihazlar, Netflix üyelerinin geri bildirimine göre akıllı televizyondan Netflix izlerken en çok dikkat edilen kriterlere göre, zorlu bir değerlendirme sürecinin sonunda seçildi. Seçim listesini belirleyen kriterler ise şöyle;

Yalnızca birkaç saniye içinde TV'nizi açıp Netflix veya diğer internet TV uygulamasını kullanmaya başlayabilme.

Uygulamalar arasında veya uygulamalarla normal televizyon yayını arasında anlık geçiş yapabilme.

Netflix arayüzünün yüksek çözünürlükte görüntülenerek resim ve metinlerin daha net, daha keskin ve daha parlak görünmesiyle yüksek kaliteli, daha sürükleyici bir izleme deneyimi sağlanması.

Netflix İçin Önerilen Televizyon değerlendirmesinde, önceki yıl olduğu gibi, TV menünüzün neresinde olursanız olun Netflix'e kolayca erişip erişemediğinize de  bakılıyor. Bunun yan sıra, uzaktan kumandada televizyonu açıp birkaç saniye içinde doğrudan Netflix'e girmenizi sağlayan bir düğme bulunup bulunmadığı da artık değerlendirme kapsamında. Ayrıca, cihazın en son Netflix sürümüyle gelip gelmediğine ve en yeni Netflix özelliklerini içerip içermediğine de bakılıyor.

Bu televizyonlar Netflix'in izlenebildiği tüm ülkelerde bulunuyor, ancak spesifik modellerin bulunup bulunmaması bölgeye göre değişiklik gösterebilir.
Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu