Haziran
23
2017
Sosyal Medya
0
466

Facebook fotoğraf hırsızlarına karşı bir adım attı!

Facebook fotoğraf hırsızlarına karşı bir adım attı!

Facebook, yeni test ettiği güvenlik sistemi ile kullanıcılarının fotoğraflarını güvence altına almayı planlıyor. Artık Facebook'tan fotoğraf çalıp ardından sahte hesaplar açanların önüne geçecek.

Facebook'ta gizlilik, çoğu insanın düşündüğü bir mesele olmayabilir. Ancak gerçekleşen sanal dolandırıcılık olayları ortaya çıktıkça, sosyal medya resim hırsızlığı ehemmiyetli bir konu olmaya başladı. Kötü emelli kişiler sosyal medya hesaplarınızdan çalmış oldukları fotoğraflar ile insanları kandırıyor. Bu amaçla Facebook, şu an sadece Hindistan'da, kullanıcıların profil resimlerini kötüye kullanmasını engellemek için yeni özelliğini test etmeye başladı.

Peki, Facebook resimleri nasıl teminat altına alıyor. Öncelikle, kullanıcıların hem Facebook uygulamasında hem de özel iletilerde indirme ve paylaşma seçeneklerini devre dışı bırakmalarına imkan tanılıyor.

İkincisi, Facebook uygulamasından ekran görüntüsünü almayı devre dışı bırakıyor. Ayrı olarak, arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar artık profil resiminizde kendilerini veya başkalarını etiketleyemiyor.

1498138906_fb-profile.jpg

Ve son olarak, "görsel savunma" özelliğini etkinleştirilebilirsiniz. Görsel savunma; resimi çevreleyen mavi bir kenarlık ve kalkan ve resmin üstünde peş peşe konmuş özel hazırlanmış bir dizi desenden oluşuyor. Bu desen ile profil resminiz hesabınıza ait olmuş oluyor. Facebook bu tedbirlerin hırsızlık ihtimalini yüzde 75 oranında azalttığını belirtti.

Şu an için yalnızca Hindistan'da olan bu özellik ilerleyen aylarda diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu