Mayıs
22
2017
Yazılım
0
532

Fuchsia, Android'in yerini alacak mı?

Fuchsia, Android'in yerini alacak mı?

Google'ın yeni işletim sistemi Fuchsia'nın, Android'in yerini alıp almayacağı tartışmaları bu açıklama ile son buldu.

Geçtiğimiz haftalarda, size Google'ın sessizce üzerinde çalıştığı yeni bir açık kaynaklı işletim sistemi Fuchsia hakkındaki yeni bilgileri aktarmıştık. Fuchsia OS, akıllı telefonlar ve tabletler için uygun bir kullanıcı arayüzüne sahip olacaktı. Linux tabanlı bir çekirdeği kullanan Android'in aksine, Fuchsia, Magenta adlı bir çekirdek kullanıyordu.

Fuchsia'nın ortaya çıkmasından sonra, Google'ın Android projesini sonlandırdığı artık yoluna Fuchsia ile devam edeceği söylentileri yasenemıştı. Bu iddialara bugün Android'in mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcısı Dave Burke'den bir açıklamaya geldi.

Burke'e; Fuchsia'nın, Android'den bağımsız olduğunu ve bunu "erken aşamalı deneysel proje" olarak nitelendirdiğini belirtiyor. Burke, Google'da Fuchsia'ya benzer bir sürü deneysel projelerin olduğunu ve bunları geliştirmekten mutluluk duyduklarını belirtiyor.

1495434328_1494310800suggestion-panel-along-with-fuchsias-keyboard.jpg.png

Dolayısıyla, Google'ın Android'in yerini Fuchsia'ya bırakacağı ile ilgili endişeleriniz varsa, şimdilik endişelenmeniz gerekecek bir şey yok. Tahminlerimize göre; Fuchsia OS geliştirme süreci bittikten sonra IoT yani nesnelerin interneti için kullanılmaya başlanacak.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu