Mart
15
2017
Mobil
0
354

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 basınca duyarlı ekran ile gelebilir

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 basınca duyarlı ekran ile gelebilir

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy Note 8'de kullanacağı basınca duyarlı ekran teknolojisi için patent aldı.

Apple, iPhone 6s ile 3D Touch özelliğini duyurduğundan beri, basınca duyarlı ekran teknolojisini daha da geliştirerek diğer modellerde de sunmaya başladı. Peki ilk OLED ekrana sahip olacak olan iPhone 8 bu özelliği kullanacak mı? Apple'ın OLED panellerinin nihai tedarikçisi olan Samsung, buna bir çözüm bulmuş olabilir.

Kore medyası, bugün Samsung'un OLED ekranları için gelişmiş basınca duyarlı bir teknoloji geliştirdiğini ve sadece iki hafta önce MWC fuarı sırasında sınırlı sayıda ortakla buluştuğunu bildiriyor. Kaynak, 29 Mart'ta Samsung'un Unpacked etkinliğinde ilan edilmesi beklenen Galaxy S8'de bu teknolojinin sınırlı bir uygulamasını göreceğimizi iddia ediyor. 

 

Baskı hassasiyeti görünüşte yalnızca ekranın altındaki gezinti şeridinde ve özellikle yeni sanal Ana Sayfa düğmesinde aktif olacağından, daha sert veya nazik dokunuşlarla, çeşitli menüleri açmanıza izin verecek. Konuyla ilgili yorum yapan endüstri içeriklerine göre, Samsung tarafından basınca duyarlı bir ekranın eksiksiz bir şekilde uygulanması, bu sonbaharda tanıtılacak olan Note 8 ile gelecek.

Huawei P9 Plus, Huawei’nin Force Touch olarak adlandırdığı teknoloji ile birlikte bir OLED panel ile geldi ancak, aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi bu teknoloji, Apple’ın kullandığı ile aynı. Hatta Huawei Apple’dan daha önce tanıtmıştı. Bu nedenle, OLED telefonlarının basınca duyarlı ekranlı örnekleri mevcut. Samsung da yakın zamanda bu teknolojiyi patentliyor ve bu nedenle, Note 8 ve Galaxy S8'de nasıl uygulandığını ve OLED iPhone 8'de nasıl bir performans sergilediğini görmek için sabırsızlanıyoruz. 


Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu