Haziran
2
2017
Teknoloji
1
6,316

Gelecekte Dünya'yı değiştirecek 10 teknoloji trendi!

Gelecekte Dünya'yı değiştirecek 10 teknoloji trendi!

Mobil cihazlar, uygulamalar, sosyal medya ve bağlantı teknolojilerinin birbirine bağlı biçimde yükselişi geçtiğimiz yıl hız kesmedi ve görünen o ki 2017’de ve sonraki yıllarda en önemli yenilikleri bu teknolojilerde göreceğiz. Bunlara ek olarak sürücüsüz otomobiller, drone’lar, asistan robotlar, yapay zeka, nesnelerin interneti, artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik gelecekte dünyayı değiştirmeye devam edecek.

Medyada 2016 yılı boyunca en yoğun işlenen teknoloji konuları şüphesiz akıllı telefonlar, uygulamalar, yeni geliştirilen yardımcı robotlar, farklı amaçlar için kullanımı öngörülen drone’lar ve elbette Google’ın başını çektiği sürücüsüz otomobiller oldu. Çok konuştuklarımızın önemli bölümü henüz hayatımızda kendine yer bulmuş değil. 2017 ve sonraki yıllar ise bu kırılımın yaşanacağı yıllar olacak gibi görünüyor. 

Dijital alanda teknolojiden tasarıma, stratejiden, operasyona kadar her türlü hizmeti veren Related Digital Group şirketinin uzmanlarına göre, bireylerin ve şirketlerin yaşam tarzını kökten değiştirecek teknolojiler; tüketim alışkanlıklarını da etkileyecek ve dijital pazarlama için yeni fırsatlar doğacak.  

15 yılı aşkın deneyimiyle dünyanın ilk dijital pazarlama servis sağlayıcıları arasında yer alan Related Digital Group, son birkaç yılda önemli gelişmeler kaydeden ve 2017’de doğrudan ve dolaylı olarak hayatımızı değiştirecek 10 teknolojik gelişmenin şunlar olacağını öngörüyor:


1 - NESNELERİN İNTERNETİ

Son birkaç yıldır teknoloji trendleri arasında yerini koruyan nesnelerin interneti; İngilizce yaygın bilinen adıyla Internet of Things (IoT), yaşantımızda çok önemli değişimler müjdeliyor. Kullandığımız tüm cihaz ve eşyaların birbirlerine ve internete bağlanmasını mümkün kılacak olan IoT sayesinde yerden ve zamandan bağımsız biçimde nesneleri yönetmek mümkün olacak. Sadece kişisel eşyalar değil; otomobiller, su sayaçları, sulama fıskiyeleri ve sokak lambaları için de geçerli olacak. Pek çok teknolojiyi kullanacak olan Nesnelerin İnterneti için ses ve görüntü tanıma, sensör ve yakın saha iletişimi gibi alanlardaki imkanlardan faydalanılacak. 2017’de internete bağlı akıllı eşyaların hayatımızdaki yerinin artması, dijital pazarlama için de önemli fırsatlar yaratacak. 

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Yorumlar (1)

ayseadakli 04.06.2017 16:53:57
şuan içlerinde en etkili droneler gibi görünüyor

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu