Şubat
25
2017
İnternet
0
418

Google Chrome'da fidye virüsü!

Google Chrome'da fidye virüsü!

Google'ın internet tarayıcısı Chrome; sunduğu hız ile olduğu kadar güvenliği ile de ön plana çıkması ile piyasadaki en fazla kullanılan tarayıcı unvanını elinde bulunduruyor. Ancak hackerlar fidye virüsü ile Chrome'u hedef almaya başladı. Peki, fidye virüsü bulaştıran Chrome'daki güvenlik açığı nasıl ortaya çıkıyor?

Chrome'da yaşanan güvenlik açığı şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yöntem ile ortaya çıkıyor. Hackerlar, web sitesindeki yazıları okunmaz hale getiriyor. Daha sonra bu yazıları okumanız için Font yüklemeniz gerektiği söyleniyor. Bu uyarıya tıkladığınız zaman Chrome Font imsinde sözde yazı tipi kurulum dosyası inmeye başlıyor.

1487921362_google-spora-virus-chrome.png

Piyasadaki çoğu antivirüs yazılımının fark edemediği Spora ismindeki fidye yazılımı, piyasadaki en stabil çalışan fidye yazılımı olarak gösteriliyor. Eğer Spora bilgisayarınıza bulaşırsa; tüm dosyalarınız şifrelenir ve fidyeciye talep ettiği parayı ödemeden çözemeyeceğiniz bir durum ile karşılaşabilirsiniz.

Şunu unutmayın ki Chrome asla bir eklenti indirmek istediğinde .exe formatında indirmez. Kendi eklenti ve plugin'lerini mağazadan otomatik olarak indirir.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu