Nisan
26
2017
Yazılım
0
493

Google Haritalar'a önemli bir güncelleme!

Google Haritalar'a önemli bir güncelleme!

Google Haritalar artık aracınızı park ettiğiniz yeri hatırlamanıza yardımcı oluyor.

Başlıkta belirttiğimiz gibi, Google Haritalar için en yeni güncelleme, sürücülerin arabalarını nereye park ettiklerini hatırlamalarını kolaylaştırıyor. Yeni özellik, Google Haritalar'ın Android ve iOS sürümlerine eklendi, ancak farklı şekillerde erişilebiliyor. 

Örneğin, Android'de kullanıcılar, park yerini haritada ekleyebilmek için mavi noktaya hafifçe vurmalı ve ardından "Park yerini kaydet" düğmesine dokunmalı. Kaydetme başarılı olduğunda, sürücü üzerinde arabalarının nereye park edildiğini gösterecek bir etiket görüntülenir. 

1493186780_google-maps.jpg

Ancak daha fazlası var, çünkü Google Haritalar kullanıcıları artık, park edilmiş arabalarının etiketi üzerinde daha fazla ayrıntı ekleyebilecek. Park edilmiş arabanızın tam konumu hakkında "seviye 1, nokta 5" gibi bilgileri ekleyebilir veya bir hatırlatma uyarısı ve park yerinin bir görüntüsü ekleyebilirsiniz.

Öte yandan, iOS kullanıcıları mavi noktaya hafifçe vurmalı ve "Park yeri olarak ayarla" seçeneğini tercih etmelidir. Haritanızda görünen park etiketi arkadaşlarınızla paylaşılabilir, ancak park alanının resimlerini de görüntüleyebilirsiniz.

1493186809_google-maps-1.jpg

Ayrıca, arabanıza USB ses veya Bluetooth vasıtasıyla bağlandığınızda, aracın bağlantısını kesip çıktıktan sonra park yerleri otomatik olarak haritaya eklenir. 

Yeni özellik hem Android hem de iOS uygulamaları şuan mevcut olduğundan, yararlanmak için Google Haritalar'ı güncellemeniz gerekiyor.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu