Temmuz
4
2017
İnternet
0
3,426

Google, İngiltere'de gizlilik yasasını ihlal etti!

Google, İngiltere'de gizlilik yasasını ihlal etti!

Google, İngiltere'de gizlilik yasalarını ihlal etti. Peki, Google bu sefer neyle suçlanıyor?

İngiltere Bilgi Komisyonu (ICO), bir Londra hastanesinin geçtiğimiz sene tıbbi bir araştırma dahilinde Google'ın DeepMind'da hastaların datalerinin savunması hususunda yasalara uymadığını belirtti.

ICO tarafından yayınlanan bir raporda, Londra Hampstead'deki Royal Free hastanenin, 2014 yılında Google tarafından satın alınmış İngiliz yapay istihbarat şirketi DeepMind'a bir milyondan fazla hastanın detaylarını nasıl sağladığı detaylarıyla izah ediyor.

Bir hastanın böbrek rahatsızlığını rehabilitasyon etmek için doktorlara ve tıbbi personele yardımcı olan Streams isimli bir uygulamanın geliştirilmesini içeriyordu. Tecrübe müddetince, Royal Free NHS Vakfı 1.6 milyon hasta ile ilgili DeepMind'a bilgi sağladı. Ancak bu bilgi sağlama evresinde hasta bilgileri de yasaları ihlal edilerek paylaşıldı.

1499147495_google.jpg

Elizabeth Denham, şunları söyledi: "Hiç şüphesiz, datalerin yaratıcı kullanımının hasta bakımı ve muayenehane iyileştirmeler üzerinde büyük potansiyel vadediyor. Ancak bu konuda hamle yaparken saklılık hususlarını ihlal etmek gerekmiyor" diye konuştu.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu