Haziran
25
2017
Mobil
0
468

Google Pixel 2 hakkında her şey!

Google Pixel 2 hakkında her şey!

Google'ın yeni Pixel serisi akıllı telefonları, şu anda en çok dikkat çeken serilerden bir tanesi. Peki, Google Pixel 2 özellikleri ne olacak? Merak edilen her şey bu makalede!

Google'ın geçtiğimiz sene satışa sunulan akıllı telefonu Google Pixel, bir süredir serinin ikinci modeli Google Pixel 2 ile gündemde. 

Peki, Google'ın yeni amiral gemisi Google Pixel 2 özellikleri ne olacak? Bugün ortaya çıkan bir rapor ışığında, bugüne kadar elde edilen tüm bilgileri sizler için topladık.

17-06/25/google-pixel-2-hakkinda-her-sey-sdn3.jpg

Google Pixel 2 çıkış tarihi

Her ne kadar Pixel serisi henüz yeni olsa da Nexus serisinden bildiğimiz kadarıyla Google yeni cihazlarını Eylül ya da Ekim ayında tanıtıyor.

Geçtiğimiz sene Google Pixel, 4 Ekim 2016 tarihinde tanıtılmıştı. Henüz cihazın çıkış tarihi tam belli olmasa da Pixel 2'nin benzer şekilde Eylül ya da Ekim ayında tanıtılması bekleniyor.

Google Pixel 2 modelleri ne olacak?

Aslında bir süredir Google'ın üç farklı Pixel 2 modeli üzerinde çalıştığı konuşuluyordu.

Walleye ve Muskie kod adlı cihazların Pixel 2 ve Pixel 2 XL'ın muadili olacağı, bu modellerin yanı sıra Taimen kod adlı modelin iste Pixel XL'tan daha büyük bir telefonu işaret ettiği tahmin ediliyordu.

Gelen son sızıntılar ise Pixel 2 XL muadili Muskie'nin iptal edildiği, sadece Taimen ve Walleye kod adlı cihazların tanıtılacağı yönünde.

17-06/25/google-pixel-2-shiftdelete.jpg

Google Pixel 2 özellikleri ne olacak?

Google Pixel 2 modelleri 2016 çıkışlı Pixel modellerine oldukça benzeyecek gibi görünüyor. Ancak Pixel 2 cihazları arasında bazı küçük farklılıklar olabilir.

Taimen kod adlı cihazın, Pixel modellerinin daha büyük ekranlı versiyonu olması bekleniyor. Cihazın geçtiğimiz sene satışa sunulan Pixel XL'ın 5.99 inç ekranından çok daha büyük olacağı düşünülüyor. Sızıntılara göre cihazın kenarlıkları ise oldukça ince olacak.

LG'nin ürettiği 1440p OLED ekrana sahip olması beklenen cihazın gücünü Snapdragon 835'ten alması bekleniyor.

4 GB RAM ile birlikte gelmesi beklenen cihazın 128 GB depolama alanına sahip olacağı düşünülüyor. Ancak alınan bilgiler daha düşük depolama alanına sahip modellerin de olabileceğini gösteriyor.

Alınan bilgilere göre Taimen'in arka yüzeyi cam panelden oluşacak ve parmak izi okuyucu arka kısımda bulunmayacak. Ayrıca cihazda çift arka kamera olması da beklenmiyor.

17-06/25/google-pixel-2-hakkinda-her-sey-sdn1.jpg

Geçtiğimiz sene satışa sunulan Google Pixel'in muadili ise Walleye kod adıyla belirtilen cihaz olacak gibi görünüyor.

Taimen'den çok daha küçük olması beklenen cihazın 2016 model Google Pixel'e oldukça yakın 4.97 inç Full HD ekrana sahip olacağı düşünülüyor.

Tasarım olarak bir önceki Pixel'e oldukça benzemesi beklenen cihazın sahip olması beklenen stereo hoparlör sebebiyle daha geniş kenarlıklara sahip olacağı söyleniyor. 

Ayrıca Walleye modelinde 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılacağı düşünülüyor. Geçen yıl kulaklık girişi olmayan iPhone 7 ile dalga geçen Google'ın böyle bir hamle yapacak olması kulağa oldukça şaşırtıcı geliyor.

Diğer Google Pixel 2 modeli gibi Snapdragon 835 ile gelmesi beklenen Walleye'ın 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olacağı düşünülüyor.

Son olarak, iki cihazın da ortaya çıkan özelliklerini özetleyelim.

Google Pixel 2 Taimen modeli özellikleri

-5.99 inç 1440p OLED ekran

-Snapdragon 835 işlemci

-4 GB RAM

-Daha küçük kenarlara sahip tasarım

-128 GB depolama seçeneği

-Cam veya metal arka yüzey

-3.5 mm kulaklık girişine sahip

-Su geçirmez yapı

Google Pixel 2 Walleye modeli özellikleri

-4.97 inç 1080p FullHD ekran

-Snapdragon 835 işlemci

-4 GB RAM

-Cam veya metal arka yüzey

-Stereo hoparlörler

-3.5 mm kulaklık girişi yok

-Su geçirmez yapı

Google Pixel 2 fiyatı henüz net değil!

Google Pixel 2 fiyatı ile ilgili henüz açığa çıkan bir bilgi yok. Ancak yeni modellerin bir önceki seriden çok daha pahalı olacağı konuşulanlar arasında. Ancak modelin tanıtım tarihi yaklaştıkça, cihaz özellikleri ve fiyatı daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu