Ağustos
8
2017
Yazılım
0
3,389

Hotspot Shield, kullanıcının VPN kullanımını gözetlemekle suçlanıyor!

Hotspot Shield, kullanıcının VPN kullanımını gözetlemekle suçlanıyor!

Popüler VPN hizmeti Hotspot Shield, kullanıcının VPN kullanımını gözetlemekle suçlanıyor.

VPN servisleri; sansüre takılmamanın yanında, genelde internette anonim olarak dolaşmak için kullanılıyor. VPN sağlayıcıları da bu hizmeti sunarken, kullanıcıların internet hareketlerini gizliyor ve LOG tutmuyor. Ancak durum popüler VPN hizmeti Hotspot Shield için geçerli olmayabilir.

ZDNet tarafından ortaya atılan yeni iddiaya göre; Hotspot Shield, iOS ve Android mobil uygulamalarında "günlük kayıt tutmaz" ibaresini bulundurmasına rağmen Gizlilik Politikası'nı ihlal etmiş ve kullanıcıların internet hareketlerini kayıt altına almış. Bunu ortaya çıkaran ekip, Hotspot Shield'in farklı reklam ağlarıyla dataleri paylaştığını da iddia ediyor.

2018 yılında yürürlüğe girecek olan internet datalerinin üçüncü parti platformlar ile paylaşılması kararından kendini korumak isteyenlerin büyük bir bölümü Hotspot Shield kullanıyordu. Ancak Hotspot Shield'in de dataleri paylaşma skandalı ortaya çıkınca kullanıcılar tedirgin olacağa benziyor.

1502177345_hotspot-shield.jpg

Hotspot Shield cephesinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Bakalım gizlilik ihlalinden dolayı Apple ve Google, uygulamayı mağazadan kaldırma kararı alacak mı?

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu