Mart
13
2017
Mobil
0
327

Huawei P10, kamerası ile iPhone 7'yi solladı!

Huawei P10, kamerası ile iPhone 7'yi solladı!

Huawei P10'un DxOMark kamera puanı açıklandı. Huawei P10 DxOMark puanı ile iPhone 7'yi geçmeyi başardı. Peki, Huawei P10, DxOMark testinden kaç puan aldı?

Mobil cihazların kameralarını test eden ve genel geçer bir standart belirleyen DxOMark'ın adını sık sık duymaya başladık. Google'ın Google Pixel telefonu ile DxOMark testinden 89 puan alarak zirveye oturmasının ardından, DxOMark'ta tüm dengeler değişmişti.

Huawei de P10 modeli ile DxOMark standartlarına uygun bir kamera için Leica ile olan işbirliğini güçlendirmişti. Huawei, nihayet ektiği meyveleri toplamaya başladı.

Huawei P10DxOMark testinden tam 87 puan alarak en iyi kamera listesinin 3. sırasındaki yerini aldı. 87 puan alan telefonların arasında Moto Z Force Droid, Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Sony Xperia XZ ve Sony Xperia Z5'in de yer aldığını hatırlatalım.

iPhone 7 ise bu testten 86 puan almış ve listenin 4. sırasında yer almıştı. 1 puan fark ile iPhone 7'nin önüne geçen Huawei P10'un fiyatına göre büyük bir başarı elde ettiğini söyleyebiliriz.

Huawei P10'un DxOMark puanlarına detaylı olarak bakacak olursak telefon; pozlama ve kontrast bölümünden 87 puan, renk bölümünden 84 puan, otomatik odaklama bölümünden 92 puan, doku bölümünden 92 puan, Noise (kumlama) bölümünden 87 puan, yapay doku bölümünden 86 ve flash bölümünden 85 puan almayı başarıyor.

Huawei P10'un DxOMark testine tabii tutulurken çektiği fotoğrafları ilerleyen sayfalardan görüntüleyebilirsiniz.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu