Ocak
26
2017
Yazılım
0
387

Huawei ürün tasarımcılarından casusluk şoku

Huawei ürün tasarımcılarından casusluk şoku

Çok sık konuşulmasa da, mobil teknoloji alanında endüstriyel casusluk yaygın durumda. Akıllı telefon pazarı, zorlu, doymuş ve hızlı tempolu bir alan ve bu yüzden adil ve makul bir şekilde rekabet etmek oldukça zor. Dolayısıyla, biri rakibinin yerinde gizlice dolaşmaya kalkarsa, casusluğun bir numaralı kuralı "yakalanmayın" olacaktır.

Maalesef, Huawei’de altı ürün tasarımcısı, bu önemli kuralı unuttu ve Çinli firma LeEco’ya gizli verileri sızdırdı. LeEco, akıllı arabalar ve elektrikli arabalar gibi birçok şeyin yanı sıra uygun fiyatlı akıllı telefon satma çabalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 

1484806825_leeco-logo-launch-china.jpg

Huawei, iddia edilen casuslara karşı suçlamalarda bulundu. LeEco, şirketin tüm bu iddialardan haberdar olmadığını ve tutuklanan kişilerin hiçbir zaman bilgi almadıklarını, ancak iki şirket arasında bazı patent anlaşmazlıklarının olduğunu kabul eden resmi bir açıklama yaptı. Huawei, LeEco’nun bir anten tasarımı ve çocuk Smartwatch olmak üzere iki teknolojik patent çaldığında ısrar ediyor. İddia edilen muhbirlerin yakında tutuklanması bekleniyor.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu