Mayıs
31
2017
Bilim
0
350

Ikea akıllı aydınlatma projesini başlattı!

Ikea akıllı aydınlatma projesini başlattı!

Geleceğin akıllı evlerini dizayn etmeye yönelik adımlar atan Ikea, ışıkları da akıllı hale getirdi. Ikea'nın akıllı ışıkları Siri, Alexa ve Google'dan ses ile kontrol edilebiliyor.

IKEA, Trådfri olarak bilinen wi-fi bağlantılı ışık hattının işlevselliğinin geliştirilmesi için hareket etti. Perakendeci şirket, önümüzdeki aylarda ışıkların Amazon Alexa, Google Assistant ve Apple'ın Siri uygulaması ile uyumlu hale gelerek kullanıcılara ruh halini ayarlamanın başka yollarını sunacağını duyurdu.

Akıllı aydınlatma projesi

Ikea, akıllı evlerin geleceğine yönelik proaktif adımlar atıyor. 2015'te dahili kablosuz şarj cihazıyla mobilya satmaya başladı ve 2025 temalı bir konsept ile mutfakla yemek pişirirken akıllı cihazı şarj etme hayalini açıkladı. Ayrıca, mobilyalarının sanal ön izlemelerini sunmak için artırılmış gerçekliğe başvurdu ve yapay zekanın evdeki rolü üzerine yürütülen anket çalışmaları gerçekleştirdi.

17-05/27/akilli-aydinlatma-shiftdelete.jpg

Trådfri hattına ses kontrolü özelliği getirmesi de bir başka örnek olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı aydınlatma konsepti için geliştirilen wi-fi özellikli küreler, evdeki wi-fi üzerinden bir kullanıcının telefonuna veya tabletine bir uygulama aracılığıyla kablosuz bağlantı sağlıyor. Dim ayarı dahil olmak üzere, renk sıcaklığının değişimi ve zamanlayıcı özelliklerinin kontrolünü kullanıcıya sunarak ruh halinize uygun aydınlatma sağlıyor.

17-05/27/ikea-akilli-aydinlatma-shiftdelete.jpg

Ikea'ya göre, akıllı termostatlar, tavan vantilatörleri ve kapı kilitleri gibi aynı Teknolojileri kullanan diğer aksesuarlarla da ışıkların entegrasyonunu mümkün hale getirecek. Ayrıca ses ile kontrol de mümkün olacak.

Trådfri kitleri wi-fi ağ cihazı da dahil olmak üzere iki küre ile birlikte 80 dolardan satışa sunulacak.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu