Haziran
30
2017
Yazılım
0
3,434

Instagram'dan yorumlara otomatik bloke!

Instagram'dan yorumlara otomatik bloke!

Instagram'dan yorumlara otomatik bloke!

Instagram, diğer sosyal medya hizmetlerinde (mesela Twitter) olduğu gibi toksik kullanıcı tabanı ile çok fazla rezil değildir. Ancak hemen hemen her online toplulukta olduğu gibi, kullanıcılarının başkalarını sömürmek için düzmece isim kullandığı belirli bir alt kümesi mevcuttur. Bu meselenin üstesinden gelmek için Instagram saldırgan yorumları otomatik olarak engellemek için yeni bir özellik başlattı.

Filtre hem yayınlarda hem de canlı videoda çalışıyor ve küfürlü veya rahatsız edici bulduğu yorumları engelleyecek. Bununla beraber, yeni bir spam filtresi de tanıtıldı ve her ikisi de makine öğrenimi ile güçlendirilecek.

1498806826_tumblr-inline-osa280kkbu1qm4rc3-540.png

Ancak rahatsız edici yorum filtresi başlangıçta sadece İngilizce olarak sunulacakken, spam filtresi ayrı olarak İspanyolca, Portekizce, Arapça, Fransızca, Almanca, Rusça, Japonca ve Çince olmak üzere sekiz dilde de çalışacak. Instagram, algoritmaların "giderek gelişeceğini" belirttiğinden, ilk zamanlar çok tesirli olmasını beklemeyin. Ancak, yorumların rahatsız edici ve saldırgan olup olmadığı ile ilgili bir bilgisayar kararına güvenmiyorsanız, özellik isteğe bağlı olarak uygulamanın ayarlarında devre dışı bırakılabilir.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu