Temmuz
29
2017
Güncel
0
3,431

Instagram ve Snapchat karşılaştırması!


Hangisi daha iyi? Instagram mı, yoksa Snapchat mi?

Yaklaşık bir yıl önce Instagram, Snapchat'ın ana özelliklerinden Hikayeler’in hemen hemen aynı sürümünü başlattı. Yeni Instagram özelliği aynı ada, benzer bir görünüme ve aynı içeriğe sahipti. Bu özellik ile Arkadaşlar, profillerinde 24 saat sonra kaybolacak fotoğraf ve video güncellemelerini paylaşabiliyor.

Instagram Hikayelerinin başlatılması bu kopyalamanın başlangıcı oldu. Instagram, geçtiğimiz yıl boyunca, iki sosyal uygulama arasında şiddetli bir rekabete dönüşen yüz filtreleri, yer etiketleri, çıkartmalar, çizim araçları ve kaybolan fotoğraf mesajları ekledi.

Ancak şimdi, Instagram, günlük kullanıcılarda Snapchat'ı geride bırakmış durumda. Facebook'a ait olan uygulama haziran ayında 250 milyondan fazla kullanıcının her gün Hikayeler oluşturduğunu açıkladı. Mayıs ayından itibaren toplam 166 milyon günlük kullanıcıya sahip olan Snapchat uygulamasının tamamından çoğu Instagram Hikayeler özelliğini kullanıyor.

Rekabet arttıkça akılda bir soru kalıyor: Hangi uygulama daha iyi? Aşağıda ve sonraki sayfalarda, iki uygulamanın karşılaştırmalı ekran görüntülerini inceleyerek buna siz karar verebilirsiniz.

Hikayeler

Geçici "Hikayeler" kavramı, Instagram'ın ilk kopyalanan Snapchat ürünü oldu, bu nedenle oradan başlamak en mantıklı.

1500794795_01.jpg

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu