Mart
6
2017
Mobil
0
238

iPhone 8'in ekranı hakkında ilk sızıntılar geldi!

iPhone 8'in ekranı hakkında ilk sızıntılar geldi!

Apple'ın yıl sonuna doğru tanıtacağı iPhone 8 modelinin ekran özelliklerine dair ilk bilgiler geldi. iPhone 8 ekran konusunda rakiplerine taş çıkartacağa benziyor.

Apple, Nikkei Asian'a göre; 5.8 inç OLED ekranlı ve LCD ekranlı toplamda üç yeni iPhone modelini piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu söylentilerle birkaç kez daha duyduğumuz halde, Japon web sitesi Nikkei Asian, daha önce Apple'ın 2017'de 5.8 inç değil 5 inçlik bir iPhone satışa sunacağını söylemişti. Ancak bugün raporlarda bir değişiklik yapıldı.

Nikkei Asian'a göre 5.8 inç'lik iPhone'un ekran kasa oranı nihayet uzun süreden sonra modern çağa ayak uydurabilecek. Raporda ayrıca Home tuşunun kaldırlacağı ve sanal tuşların kullanılmaya başlanacağı söyleniyor. Diğer iPhone modellerinin ise 4.7 inç ve 5.5 inç boyutlarında olacağı yine aynı raporda yer alıyor. Ancak bu modellerde LCD ekrana yer verilecek.

Bazı raporlar, Touch ID'nin tamamen IRIS, yüz tanıma veya hatta ultrason gibi biyometrik teknolojilerle değiştirilebileceğini öne sürmüş olsa da, Apple dokunmatik ekranın altına gömülü bir parmak izi sensörü için bir patent hazırladığını utunmamak gerekli.

 

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu