Haziran
24
2017
Mobil
0
374

iPhone'un depolama alanı neden çabuk doluyor?

iPhone'un depolama alanı neden çabuk doluyor?

İşte bu nedenle iPhone depolama alanı her zamankinden daha hızlı doluyor.

Akıllı telefon sahipliği mevzubahis olduğunda, depolama alanının tükenmesinden çok daha sinir bozucu bir şey yoktur. Birkaç daha önceki resminizi veyahut hiç kullanmadığınız bir uygulamayı sileceksiniz ve yeni bir şeyler koymaya çalıştığınızda telefonunuzun dolmaması için bir temizlik çılgınlığına gideceksiniz.

Peki, bu meseleyle önceden alıştığınıza göre daha sık karşılaştığınızı hissetmeye başlıyor musunuz? Muhtemelen iPhone'unuzdaki depolama alanı evvelki vakitlere göre daha tez doluyor.

Mobil analitik şirketi Sensor Tower'a göre, en çok yüklenen iOS uygulamaları, 2013'e göre vasati 12 kat daha büyük. Sözgelişi, App Store'daki en popüler on uygulamalardan biri olan Snapchat, 2013'te yalnızca 4 MB'lık indirme boyutuna sahipken, dört sene sonra telefonunuzda 203 MB yük taşıyor. Ancak yeniden de, bu 51 kat artış, Snapchat'ı en büyük uygulamayı yapmıyor.

1498219819_iphone-71.jpg

Telefonunuzda en fazla alanı kaplayan popüler uygulama onuru şu an için 388 MB saat hızındaki Facebook'a ait. Mayıs 2013'e geri döndüğümüzde ise yalnızca 32 MB boş alan gerekiyordu. Aslında, geçen Eylül ayında tek bir aktüelleme, Facebook uygulamasının boyutunu 100 MB arttırdı.

Sadece Snapchat, Gmail ve YouTube gibi popüler sosyal ve datamlilik uygulamaları suçlu değil. Oyunların boyutu da arttı ve hem de 2013'te 48 MB'den 223 MB'a yükselen Candy Crush Saga gibi oranla kolay oyunlar mevcut. Ancak sadece oyun aktüellemeleri değil, genel olarak oyunların büyüklüğü de etkiliyor ve Injustice 2 gibi grafik açısından yoğun oyunlar tek başlarına 1 GİGABYTE veya daha fazla alan kaplayabiliyor.

Neyse ki, Apple bu meseleyle başa çıkmak için yeni özellikler ve işlevler uyguluyor. iOS 11'in piyasaya sürülmesiyle beraber Apple, resimlerin ve videoların dosya boyutunu kesecek yeni bir format sunacak. Buna ek olarak, iPhone'unuz aylarca kullanılmayan uygulamaların kaldırılmasını önerirken, kullanıcılara bunları boşaltma seçeneği sunacak. Ayarları ve tercihleri ​​savunun, ancak gerçek uygulamayı kaldırın. Bu şekilde, geri istiyorlarsa, bıraktıkları yerden devam edebilirler.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu