Mayıs
28
2017
Mobil
0
281

İşte Nokia'nın hiç görülmemiş QWERTY klavye telefonu!

İşte Nokia'nın hiç görülmemiş QWERTY klavye telefonu!

Noka'nın piyasayı hiç görememiş QWERTY klavyeli ve Windows Phone 8'li telefonu sızdırıldı.

BlackBerry KEYone'daki fiziksel QWERTY klavyenin yarattığı heyecanın ortasında bir sızıntı 2012'de Nokia'nın iş dünyası için hazırlanmış Windows Phone ile çalışan bir telefon modeli olduğunu ortaya koydu. Ön kısmında bir fiziksel QWERTY klavyeye sahip olan telefon, Windows Phone 8'in bir sürümünü çalıştırıyor ancak, hiçbir zaman piyasaya sürülmedi.

Nokia RX-100 olarak adlandırılan telefonun fotoğrafları Çin'deki bir web sitesinde keşfedildi. Cihaz, aynı zamanda fiziksel bir QWERTY klavye ile donatılmış olan 2011 Nokia E6'ya benzerlik gösteriyor ancak, o model Symbian tarafından destekleniyordu.

Nokia RX-100, bir AMOLED ekrana sahip ve içinde 2GB dahili depolama alanı içeriyordu. Fiziksel QWERTY, ayrılmış bir rakam dizisi olmaksızın 39 tuştan oluşuyordu. 2012'de, Nokia'nın ABD operatörleri ile model sunumuyla ilgilenmeye çalışırken MWC'de vakit harcadığına dair spekülasyonlar yapıldı ama asla olmadı. Sonuç olarak, Nokia RX-100, halka neler yapabileceğini göstermek için hiç bir şansı olmayan, yayınlanmamış telefonlardan biri haline geldi.

1495920139_pictures-of-the-unreleased-nokia-rx-100-1.jpg

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu