Temmuz
8
2017
Mobil
0
534

LG kan kaybetmeye devam ediyor!

LG kan kaybetmeye devam ediyor!

LG yetkilileri yapmış olduğu açıklamayla, bu yılın ikinci çeyreğine ait işletme karı sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. LG bu yıl da bir türlü umduğu bulamadığını görmekteyiz.

LG yetkilileri bugün yapmış oldukları açıklama ile birlikte, 2017 yılının ikinci çeyreğine ait işletme karı detaylarını kamuoyu ile paylaştı.

LG istediği yükselişi bir türlü yapamıyor!

Nisan-Haziran arası işletme karı rakamlarını tüm dünyaya dünyaya duyuran Teknoloji devi, 574.49 milyon dolarlık bir kar elde edildiğinin bilgisi paylaşıldı.

Yıllık olarak bir değerlendirme yapacak olursak LG, geçen yıla oranla yüzde 14'lük bir artış sergilediğini görmekteyiz. Bu artışın LG'ye pek bir yararı olmadığını belirten şirket yetkilileri, mobil ürünleri tarafından bir türlü istedikleri rakamları elde edemediklerinin de altını çizdi.

Bu yılın ikinci çeyreğinde elde edilecek satışlarla 654 milyon dolar tahmin edilen gelirin, altında bir rakamda kalan satışlar LG yetkilerinin yüzünü bir türlü güldürmüyor.

17-07/07/lg-g6-satis-rakamlari-sdn.jpg

Mobil ürünleri bölümde diğer rakiplerin oldukça gerisinde kalan LG'nin elde ettiği bu sonuç hakkında önemli açıklamalarda bulunan Dongbu Securities analisti S.R. Kwon;

'' Mobil tarafında LG'nin 82. 62 milyon doları aşan bir kaybını görmekteyiz. Geçen yıla oranla beyaz eşya ve televizyon sektöründe de ciddi kayıplar veren LG, kar elde etmekte bu aralar zorlanmakta'' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Mobil kısımda yaşanan düşüşleri gidermek adına, LG G6'ya ve diğer ürünlerine yönelik pazarlama harcamalarını arttırarak, aradaki açığı kapatmayı planlayan yetkililer, yeni çıkartacağı ürünler üzerinde de farklı stratejiler geliştirmekteler. Bakalım, LG bu durum içinden nasıl çıkacacak? Büyük merak konusu.

:: LG'nin yaşadığı düşüş hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu