Haziran
24
2017
Donanım
0
3,552

Microsoft klavyeler, AES şifrelemesi ile koruma altında!

Microsoft klavyeler, AES şifrelemesi ile koruma altında!

Microsoft’un kablosuz klavyelerinde sunulan AES (Gelişmiş Şifreleme Standardı) şifreleme teknolojisi ile bilgisayar ile iletişimde veriler koruma altına alınıyor.

Microsoft’un donanım birimi tarafından geliştirilen ve kablosuz teknolojiyi destekleyen klavyeler AES (Gelişmiş Şifreleme Standardı) kullanarak iletişim bilgilerini savunmaya yardımcı oluyor. AES, bilgisayar veya diğer aletlere iletilmeden önce tuş vuruşlarını şifreliyor.

Son zamanlarda kablosuz teknolojiler çok yaygın olduğu için her vakit güvenli olduğu düşünülüyor. Gerçek şu ki kablosuz iletişim sistemindeki her nokta muhtemel bir açık arz ediyor ve uygun güvenlik tedbirlerini almadan, saklı bilgiler riziko altında olabilir.

AES, elektronik datalerin şifrelenmesine yönelik National Institute of Standards and Technology (NIST) tarafından 2001'de oluşturulan bir spesifikasyon. Bu spesifikasyon AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ hükümeti ve diğer ülkeler tarafından gizli data ve bilgilerin savunması için kullanılıyor.

Kablosuz klavyeler bilgileri havadan iletir, bu da sıkça göz ardı edilen bir açık nokta oluşturur. Uygun güvenlik tedbirleri alınmazsa, siber hırsızlar tuş vuruşlarını izleyerek şifrelere, kredi kartı numaralarına ve diğer hayati bilgilere ulaşım sağlayabilir.

1497949871_1497947891wd3050lifestyle.jpg

Kötü niyetli saldırganların klavyelerdeki gizli AES şifreleme anahtarına ulaşmasını önlemek için, klavyeye ve alıcıya fabrikada yüklendikten sonra anahtara ulaşımı engelleyen bir bellenim ilave edir. Ayrı olarak Microsoft AES klavyeler, daha sofistike saldırıları önlemek emeliyle her bir mesajım için rastgele data oluşturma ve benzersiz tanımlayıcılar kullanıyor.

Microsoft’un son senelerde üretilen ve kutusunun üzerinde asma kilit logosu bulunan Sculpt Ergonomic Desktop, Comfort Desktop 5050, Wireless Desktop 3050, Wireless Desktop 2000, Wireless Desktop 900, Wireless Desktop 850 ve All-in-One Media Keyboard gibi kablosuz klavyelerinde modellerinde AES şifreleme teknolojisi kullanılıyor.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu