Mayıs
19
2017
Oyun
0
396

Milyonlarca kişi Steam'de bu oyunu oynuyor!

Milyonlarca kişi Steam'de bu oyunu oynuyor!

Steam'de birçok kişiyi Spacewar isimli bir oyun oynarken görebilirsiniz. Ancak bu oyun mağazada mevcut değil. Detaylar haberimizde!

Spacewar isimli oyunu, her gün binlerce kişi oynuyor. Bu oyunu Steam mağazasında aratsanız da bulamazsınız. Spacewar, eski bir klasik. Valve ise bu oyunu alarak geliştiriciler için online oyun bağlantılarını test etmek maksadıyla bir araca dönüştürdü.

 

Tam bir nostalji deneyimi sunan oyun; oyun geliştiriciler için bir deneme tahtası görevi görüyordu. Günde yaklaşık 20000 kişi Spacewar oynuyor. Peki bu insanlar eşleşecek kişileri nereden buluyorlar? Bu sayının bir kısmını geliştiriciler oluşturuyor. Ancak diğer kesim muhtemelen korsan oyun oynuyor.

Yani siz bir arkadaşınızı listede Spacewar oynarken gördüğünüzde, o aslında popüler bir oyunun korsanını oynuyor. Fakat bunu Steam’e Spacewar gibi gösteriyorlar. Elbette korsan oyun Steam kullanıcısı olanlar için büyük sorun yaratıyor, çünkü Steam durumu fark ettiğinde anda sizi banlayabilir.

1495188862_6c88ff775256fd6b47f1c24502871943e98eaaba.jpeg

Uzun zamandır devam eden korsan işlem hakkında Steam henüz bir yaptırıma gitmedi. Bakalım ilerleyen günlerde bu konuyla ilgili olumlu bir gelişme olacak mı?

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu