Haziran
29
2017
İnternet
0
3,518

Netflix'e, Dolby Atmos desteği geliyor!

Netflix'e, Dolby Atmos desteği geliyor!

Dolby Atmos desteği Netflix'e geliyor. İşte Dolby Atmos destekli ilk Netflix dizileri.

Dolby Atmos desteği, geçtiğimiz günlerde Cannes Film Şenliği'nde ilanı yapılan ve eleştirmenlerden pozitif not alan Boon Jong Ho'nun yönettiği Okja ile tüm dünyada Netflix ile hayat buluyor.

4K ve HDR nasıl daha göz alıcı ve gerçekçi görüntüleri ekrana taşıyorsa, Dolby Atmos da büyüleyici bir ses tecrübesi sunarak, tepeden de olmak üzere sesi odanın her tarafına taşıyor ve kendi oturma odanızın rahatlığında, çevreniz eğlence doluyor.

İzlediğiniz sahnelerdeki seslerin sizi sarıp sarmaladığını hayal edin - tepenizden geçen bir uçağı veya çevredeki ağaçların yapraklarını yavaşça hışırdatan rüzgarı. Sürükleyici sesin kattığı ekstra boyut, bir hikâyedeki gerçekçiliği tecrübelemek ve onun bir parçası gibi hissetmek mananında ezberleri bozuyor.

1498736534_atmos-sized-2sygg.640.jpg

Okja dışında, yakında yayınlanacak bir takım elit muhtevalar için de Dolby Atmos desteği sunulacak. Vakit içinde daha geniş muhtevalarla Netflix azalarıyla buluşacak Dolby Atmos’un ilk etapta sunulacak muhtevaları şöyle;

- Okja (28 Haziran)

- BLAME!(28 Haziran)

- Ölüm Defteri(25 Ağustos)

- Bright(Aralık)

- Direksiyondaki Adam(2017)

Bu muhtevaların çoğunda, 4K ve HDR desteği de bulunacak.

Şu an için Dolby Atmos yayını, Microsoft'un Xbox One, Xbox One S aletlerinde ve 2017 model LG OLED TV'lerde destekleniyor. Xbox'ta bu tecrübesi yaşayabilmek için konsolunuzun Dolby Atmos özellikli bir hane sinema sistemi, televizyon veya hoparlöre bağlı olması, veyahut Xbox Mağaza'daki Dolby Access uygulaması aracılığıyla satın alınabilen kulaklıklar için Dolby Atmos özelliğine sahip kulaklıklar kullanmanız yeterli.

LG OLED TV'lerde, harici bir ses sistemine bağlanmanıza gerek kalmadan çevrenizde 360 derece bir ses alanı yaratan yerleşik Dolby Atmos özellikleri bulunmaktadır.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu