Haziran
21
2017
İnternet
0
3,571

Netflix kullanıcıların geçmişine yönelik yeni bir özellik getiriyor!

Netflix kullanıcıların geçmişine yönelik yeni bir özellik getiriyor!

Netflix, sizi daha fazla Netflix izlemenizi misyon edinmiştir. Netflix, ilgi alanlarınıza göre fragmanlarını test ediyor ve görüntüleme geçmişinize göre listeliyor.

Netflix algoritması, bir dizi veya belgesel bitirdikten sonra görüntüleme ve izleme geçmişinize göre bir takım önerilerde bulunacak. Dizi veya belgesel bittikten sonra "Size özel olarak seçtiklerimiz" diye bir liste göreceksiniz.

Netflix yaptığı açıklamada, önizlemelerin, videoların bir sonraki sene neye dikkat etmeniz gerektiğini göstermek için geçtiğimiz sene çıktığında testlerin bir sonraki turu olduğunu söyledi . Sözcü, yaptığı açıklamada, "Şimdi, programdaki şovlar ve filmler için kişiselleştirilmiş önerilere dayanan video ile test ediyoruz ve kısa süre içinde uygulayacağız" dedi. 

Netflix şikâyetleri bekliyor gibi görünüyor. Açıklamada "Test yapmazsak öğrenmeyiz ve asla daha iyi olmayacağız" diye devam ediyor.

Testin bir parçası olarak, bazı izleyicilere önümüzdeki programlar ve filmler için 30 saniyelik veya daha uzun önizleme sunacak. Bazı testçiler reklam boyunca ileri sarabilir veya tamamen atlayabilir. 
Bir sözcüsü, testlerin, insanların izlemesi gereken şeyler konusunda daha hızlı kararlar almalarını sağlayan video önizlemelerini gösteren verilerden kaynaklandığını söyledi. Tarama yapmak için daha az zaman harcıyorlar ve bir kez izlediklerini izleyecekler hatta sonuna kadar bölümleri veya filmleri izleyebilecekler.


 

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu