Haziran
28
2017
Mobil
0
344

Nokia 6, Türkiye'ye donanım ve yazılım olarak farklı gelecek!

Nokia 6, Türkiye'ye donanım ve yazılım olarak farklı gelecek!

HMD, Nokia 6'nın uluslararası sürümünde bazı yazılım ve donanım değişiklikleri yaptı.

HMD, tüm Nokia markalı akıllı telefonlarını Haziran ayı sonuna kadar dünya çapında kullanıma sunacağına konusunda söz vermesine karşın, Temmuz ayına kadar bir hayli ülkenin Nokia cep telefonundan iki tanesini alamayacağı söyleniyor.

Nokia 6, HMD tarafından piyasaya sürülen ilk Android akıllı telefon ancak alet, aylarca Çin’de satışa sunuldu. Beynelmilel varyantın çok yakında Avrupa pazarlarına çıkması bekleniyor.

Bununla beraber, Nokia 6'nın Çin ve dünya varyantları arasında bir fark var ve bunlardan biri RAM miktarı. Çin'de Nokia 6 lansmanı 4GB RAM içeriyor olsa da, HMD Mayıs ayında yaptığı izahta global modelin yalnızca 3GB RAM'lik kapasiteye sahip olacağını izah etti.

Görünüşe göre Finli şirket, piyasaya sürülmeden önce Nokia 6'nın beynelmilel sürümünde kimi yazılım ve donanım farklıkları yapmış ve bu farklıklardan biri de hafıza miktarı konusunda.

HMD, telefon onaylandıktan sonra Nokia 6'ya yaptığı tüm farklıkların listesini FCC'ye (Federal Communications Commission - Federal Haberleşme Komisyonu) bir mektup ile gönderdi.

HMD, yazılım tarafında RF Kart yapılandırma hatasını düzelttiğini doğruladı ve şarj cihazı kapandığında FP sürücüsünde gerçekleşen bir problemi çözdüğünü doğruladı.

Aşağıda ve sayfalarda telefona ait görselleri ve tanıtım videosunu inceleyebilirsiniz.


1483867818_nokia-6-about-phone.jpg

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu