Haziran
2
2017
Mobil
0
319

Nokia 9 bu kez 4 GB bellek ile göründü!


Geekbench üzerinde Nokia 9'a ait olduğu iddia edilen yeni test sonuçları yayımlandı. Fakat bu kez cihazda 8 GB değil 4 GB bellek olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz günlerde sizlere GeekBench üzerinde görünen 8 GB bellekli Nokia 9 haberini iletmiştik. Eğer o haberi gözden kaçırdıysanız, aşağıdaki bağlantıya giderek ilgili haberimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Nokia 9 farklı modellerle mi satılacak?

Bugün ortaya çıkan 27 farklı GeekBench sonuç görseli ise yine Unknown Heart adındaki cihaza ait ve testlerde Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB bellekle yer aldığı görülebiliyor.

Öncelikle Unknown Heart adı verilen cihazın kesinlikle Nokia 9'a ait olduğunun düşünüldüğünü belirtmemiz gerekiyor. Zira yaşanan önceki sızıntılarda cihazdan bu isimle defalarca bahsedildiğini görmüştük.

17-06/02/nokia-9-geekbench-sdn-shiftdelete.png

Fakat işin ilginç tarafı ise neden iki farklı bellek kapasitesine sahip aynı isimli cihazın test edildiği. Bunun tek mantıklı açıklaması, Asya pazarında yer alan diğer cihazlarla rekabet edilebilmesi adına 8 GB belleğe sahip Nokia 9 modellerinin üretileceği.

Aynı şekilde Batı pazarında ise standart olan 4 GB bellekli modelin satışa sunulacağı düşünülebilir. Zira iki farklı bellek kapasitesinin başka türlü bir açıklaması olması da mümkün değil. Tabii bu testlerin sahte olma ihtimalini de hesaba katmak gerek.

Son olarak GeekBench üzerindeki testlerin tamamına bu adrese giderek göz atabileceğinizi de hatırlatalım.

:: Nokia 9 sizce ne kadar bellek ile satışa sunulacak?

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu