Haziran
24
2017
Yazılım
0
3,509

NSA, Github hesabı açtı!

NSA, Github hesabı açtı!

Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) Github hesabı açtı. NSA Github hesabında yeni projelerini paylaşıyor.

Milli Güvenlik Ajansı, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ istihbarat ajanslarının en tesirli silahlarından biri. NSA kodları kırmak, düşmanlar ile ilgili bilgi toplamak ve ülkeyi dijital tehditlere karşı müdafaa etmek için dahiyane düzey kodlayıcılar ve matematikçiler kullanıyor.

Ancak NSA, karanlık ortamda çalışmayı her vakit seçenek ediyor. Hem de, Snowden 2013'te NSA bilgilerini sızdırmış ve NSA'in gerçek yüzü kamuoyu tarafından farkedilmişti.

NSA'de çalıştığı senelerde paranoyak derecesinde internette anonim olmayı seçenek eden Snowden, birkaç sene önce bir Twitter hesabı açmıştı. Bu Snowden'in ilk ve tek sosyal medya profili olarak tarihe geçmişti.

Şimdi ise NSA, Teknoloji Aktarım Programı (TTP) dahilinde bir Github hesabı açtı ve birkaç enteresan kod reposu paylaştı. NSA'in Github hesabında 32 değişik projeyi listeleniyor. Ancak bunlardan bazıları 'yakında sunulacak' ibarelerini taşıyor. Projelerin birçoğu da yeni değil ve bir müddettir kullanılanıma sunulan daha önceki kodlar.

1497871796_nsa-github.jpg

NSA'in savunma ve istihbarat ortamlarından halka açılmak için uzun yolu var. NSA en iyi bildiği şeyi başka bir deyişle interneti kullanarak bunu gerçekleştirmek istiyor. NSA, Github aracılığıyla sanatçılarla etkileşim kurmak, imajını sanitize etmek ve potansiyel olarak kabiliyeti almak için mükemmel bir yol izlemeyi seçenek etti. Bakalım NSA, Github sayesinde yeni bulgular yapacak mı?

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu