Nisan
11
2017
İnternet
0
476

PewDiePie Twitch'e geçiyor!

PewDiePie Twitch'e geçiyor!

Dünya'nın en çok takipçisine sahip Vlogger'ı YouTube'u bırakıyor!

Diyelim ki YouTube senedızı PewDiePie, diğer adıyla Felix Kjellberg'siniz. YouTube'un yeni reklam politikasından sonra size zarar verebilecek reklamlarla başınız karşı karşıyasınız. Para akışını nasıl devam ettirirsiniz? Dikkatinizin bir kısmını Twitch'e kaydırarak. PewDiePie, her Pazar saat 11:00'de yayın yapan haftalık bir Twitch gösterisi olan Best Club'ı başlattı.

Bir YouTube videosunda PewDiePie, Twitch şovuna çok önceden başlamaya karar verdiğini belirtiyor. Bu durumda zamanlama tesadüf olabilir. YouTube'a olan bağılılığı senelarca iyi sonuç verdi ancak ana gelir kaynağını kesmek için sadece bir politika değişikliği kararı yetiyor.

1491894219_pewdiepieemmys.jpg

Ne olursa olsun, YouTube'un bu durumdan memnun olmayacağı kesin. PewDiePie'ın YouTube'dan uzaklaşarak rakip bir hizmete geçmesi YouTube için hiç iyi değil. Bu sadece potansiyel bir gelir kaybını olarak kalmaz, aynı zamanda YouTube'da canlı yayın yapan diğer kişilerin de bunu yapabileceğini gösterir.

YouTube'un canlı yayınları teknik açıdan sağlam olsa da, yalnızca abone amaçlı gösterimler gibi Twitch tarzı kanallara sahip değil. YouTube Gaming gibi uygulamalar olsa da bu yayıncılar için yeterli değil.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu