Mart
19
2017
Oyun
0
392

PlayStation 3 için yolun sonu göründü!

PlayStation 3 için yolun sonu göründü!

Sony, PlayStation 3 hakkındaki kararını açıkladı. PlayStation 3 artık retro konsol olma yoluna girdi. İşte PS3 hakkında verilen son karar.

Sony, PlayStation 4'ü duyurmasının ardından PlayStation 3 için desteğin sağlanacağını açıklayarak PS3 sahiplerini sevindirmişti. Ancak oyun geliştiricileri artık eski nesil olan ve teknik özellikleri bakımından yeni grafikleri destekleyemeyen PlayStation 3'e oyun geliştirme taraftarı olmamıştı.

Günler geçtikçe unutulan konsollar arasındaki yerini almaya başlayan PlayStation 3 için Sony kararını açıkladı. Sony'nin açıklamalarına göre artık PlayStation 3'ün üretimi çok yakın bir süre içerisinde durdurulacak.

Sony Japonya tarafından yapılan bu açıklamanın çok geç yapıldığını söyleyebiliriz. "Sözde" yeni nesil olarak sunulan PlayStation 4'ün bile FPS açısından hayal kırıklığı yaşatması, Sony'nin PS4 Pro ile karşımıza çıkmasına neden olmuştu.

Hali hazırda PlayStation 3 için spor oyunlarından başka oyun neredeyse geliştirilmiyor. Tahminlerimize göre PES ve FIFA gibi seriler 3-4 yıl daha PS3 için oyun çıkaracaktır.

PlayStation 3'ün stoklarının bitmesinden sonra bir daha üretilmeyeceği için önümüzdeki 5-6 yıl sonra PS3'ün Retro konsollar arasında yer alabileceğini söyleyebiliriz.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu