Temmuz
16
2017
Oyun
0
3,359

PlayStation 5 ne zaman tanıtılacak?

PlayStation 5 ne zaman tanıtılacak?

Sony'nin yeni oyun konsolu Playstation 5 için çıkış tarihi konusunda yeni raporlar ortaya çıkmaya başladı. Peki, PlayStation 5 ne zaman oyuncular ile buluşacak?

2013 yılında Playstation 4'ün duyurusunu gerçekleştiren Sony, oyuncuları yeni Teknolojiler ile buluşturmak için geçtiğimiz yıl Slim ve Pro'nun yanı sıra sanal gerçeklik odaklı PlayStation VR ile oyuncuların karşısına çıktı.

Yeni Playstation modellerinin satışları devam ederken, bir yandan da Sony'nin 4K oyun ve eğlence teknolojilerine odaklı 9. nesil oyun konsolu Playstation 5 için hazırlıklar devam ediyor.

Teknik özellikleri yavaş yavaş netleşmeye başlayan yeni oyun konsolunun, çıkış tarihi hakkında analistler tarafından yeni açıklamalar yapılıyor.

PlayStation 5 ne zaman tanıtılacak?

Daha önce yapılan açıklamalarda Playstation 5'in çıkışı için 2018 yılı işaret edilirken, oyun konsolları hakkında yaptığı tahminler ile tanınan Michael Pachter, konsolun 2019 veya 2020 yılında karşımıza çıkacağını ifade ediyor.

17-07/13/ps-dualshock.jpg

Sony'nin 2019 yılını planladığını ve Playstation 5'in, PS4 Pro'ya benzer bir şekilde orta çaplı bir yükseltme olarak nitelendirilebileceğini belirten Pachter, şirketin 4K TV pazarının gelişmesini beklediğini ifade ediyor.

Yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenebileceği 4K televizyonların 2019 yılında dünya genelinde yüzde 35'lik bir pazar payına ulaşmasının beklendiğini ifade eden analiste göre, Playstation 5'in çıkışının sektörde yaşanan gelişmelere göre 2020 yılına sarkma ihtimali de bulunuyor.

:: Sizin Playstation 5'ten beklentileriniz neler?

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu