Nisan
14
2017
Oyun
0
403

Pokemon GO ne kadar kazandırdı?

Pokemon GO ne kadar kazandırdı?

The Pokemon Company, 2016 yılı gelirlerini açıkladı. Pokemon GO'nun firmaya ne kadar kazandırdığını tahmin bile edemezsiniz.

The Pokemon Company, 2015 seneında 2.1 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı. Bu gelir 2016 seneında ise 3.3 milyar dolara yükseldi. Pokemon'un 1.2 milyar dolarlık bir artışla 2015 seneından daha fazla gelir elde etmesindeki en büyük etken şüphesiz ki Pokemon GO oldu.

iOS ve Android platformlarında hala popüler oyunlar arasında yer alan Pokemon GO, firmanın yüzünü bu sene güldürmeyi başardı. Ancak Pokemon GO sadece tek başına 1.2 milyar dolar kazandırmadı.

Bu kazancın içerisinde Nintendo 3DS için üretilen ve belki de 3DS'in son Pokemon oyunu Pokemon Sun & Moon oyunlarından elde edilen gelirler de yer alıyor. Pokemon Sun & Moon'un azımsanamayacak bir şekilde çok sattığını belirtelim.

Bu kazancın 1.2 milyar dolar artmasında Pokemon'un 20. seneına özel hazırlanan ürünlerin katkısı da büyük.

1481121237_pokemon-go-tl.jpg

The Pokemon Company elde edilen bu gelirler için;

"Pokemon, 2016'da 20. senedönümünü kutladı. 20 sene önce Pokemon video oyunları ile başlayan macera, Super Bowl reklamlarına kadar taşındı. Firma olarak bu sene 650 milyon kez indirilen Pokemon GO adlı mobil oyunu tanıttık. Bu başarıyı; Nintendo 3DS için "Pokemon Sun" ve "Pokemon Moon" ile devam ettirdik. Pokemon Sun & Moon tüm zamanların en çok satan üçüncü Nintendo 3DS oyunu haline geldi ve 280 milyon adet kopya satmayı başardık." dedi.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu