Nisan
13
2017
Oyun
0
468

Pokemon GO oynayanlar daha mutlu!

Pokemon GO oynayanlar daha mutlu!

Yapılan araştırmalara göre; Pokemon GO oynayanlar diğer insanlara göre daha güler yüzlü ve mutlu oluyor.

Hala dışarıda, Pokemon GO oynarken tüm Pokemonları yakalamaya çalışıyorsanız sizlere güzel haberlerimiz var. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden Medya Psikolojisi dergisinde yayınlanan yeni bir araştırmaya göre; Pokemon GO oynayanlar daha mutlu ve güler yüzlü oluyor.

Araştırmada; Pokemon GO oynayan ve oynamayanlar denek olarak kullanılmış. Pokemon GO oynayanlar, oynamayanlara göre daha neşeli ve güler yüzlü olduğu ortaya çıktı. Temmuz 2016'dan beri sürdürülen bu araştırmada toplamda 400 kişi incelenmiş. Bu süreçte araştırma konusu olan kişilerin %40'ının Pokemon GO oynadığı belirtiliyor.

Pokemon GO oyuncularının egzersiz yapma, olumlu duygular yaşama, yeni arkadaşlar edinme ve mevcut dostlukları güçlendirme olasılıkları daha yüksek görünüyor.

1481121237_pokemon-go-tl.jpg

Yazar James Alex Bonus yaptığı açıklamada; "Çoğunlukla Pokemon GO oyuncuları, hayatlarının daha değerli, daha tatmin edici ve daha esnek olduğunu hissettiren olumlu şeyler hakkında daha fazla bilgi verdi" dedi.

Eğer siz de mutlu olmak için bir sebep arıyorsanız Google Play Store veya App Store'dan Pokemon GO'yu indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu