Haziran
4
2017
Mobil
0
346

Qualcomm önemli açıklamalarda bulundu!

Qualcomm önemli açıklamalarda bulundu!

Qualcomm, FTC'nin kendilerine açtığı dava hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Açılan dava ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Qualcomm gündem konusu olmaya devam ediyor!

Qualcomm, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Ocak ayında ABD Federal Ticaret Komisyonu ile davalık olmuştu. Bu davanın ardından sessizliğini bozarak önemli açıklamalarda bulunan Qualcomm, bu davanın gereksiz olduğunun altını çizdi.

Qualcomm, FTC davası hakkında önemli açıklamalarda bulundu!

Qualcomm'un diğer firmalar karşı yapmış olduğu uygulamalarının rekabeti engellediğinden dolayı, kendilerine dava açan ABD Federal Ticaret Komisyonu'na yeniden itirazını belirten ve davanın iptal edilmesi ile ilgili başvuruda bulanan Qualcomm, Ticaret Komisyonu'nun elinde bu konu ilgili bir delil kaynağının olmadığını da belirtti.

FTC, Qualcomm'u cep telefonu üreticilerinden yüksek telif ücretleri almaktan ve rakiplerini zayıflatmakla suçlamıştı. 

17-06/04/qualcomm-shiftdelete-1496579619.jpg

Don Rosenberg ise yapmış olduğu açıklamada, FTC'nin elinde yeteri kadar delil olmadığını ve bu davayı uzatmanın bir anlamı olmadığını vurguladı.

Rakiplerinin gücünü zayıflatmak için telefon üreticilerinden yüksek telif ücretleri almak gibi bir teorinin doğru olmadığını belirten Rosenberg, FTC'nin davasının iptal edilmesi için gerekli yerlere başvurdukları da belirtti.

Qualcomm cephesinden gelen açıklamaya karşı sessiz kalan FTC, ilerleyen günlerde bu açıklamalara karşılık vermesi bekleniyor.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu