Temmuz
5
2017
Mobil
0
524

Samsung, kamera teknolojisinde çığır açıyor!

Samsung, kamera teknolojisinde çığır açıyor!

Samsung, yeni nesil Galaxy modellerinde kullanılması beklenen yeni ISOCELL kamera sensörlerini tanıttı. Mobil kameralarda yeni ISOCELL ile yeni bir devir başlıyor.

Samsung, uzun bir müddettir akıllı telefonlarında ISOCELL kamera sensörünü kullanıyordu. Kimi modellerde Sony IMX kullanan Samsung, bugün tertip ettiği etkinlikte yeni ISOCELL sensörlerini tanıtarak, yeni bir devri başlattığını izah etti. Bundan sonraki süreçte tüm Galaxy modellerinde ISOCELL sensörün bulunması bekleniyor. Peki, yeni ISOCELL kamera sensörleri neler sunuyor?

Yeni ISOCELL sensörlerinin imalat süreci komple değişiyor. Mobil sektörde yer alan telefonların çoğunda 40 veya 55 nanometre üretim süreci ile üretilen sensörler bulunuyor. Samsung, yeni üretim süreci ile yeni ISOCELL sensörleri 28nm üretim sürecinde üretecek. Galaxy S7 modellerinde yer alan Sony IMX sensörün 65 nm ile üretildiğini belirtelim.

1499248046_isocell.png

Yeni ISOCELL sensörlerdeki Pixel teknolojisi sayesinde görseldeki pikseller artık daha küçük olacak. Bu da resimdeki netliği arttırıp düşük ışıkta kumlanmayı azaltacak. Ayrı olarak çift kamera kurulumunun yazılım ile olan etkileşimi yeni ISOCELL sensörler ile üst düzeylere taşınacak. Son olarak zoom yapma, alan derinliği ve düşük ışık performansı yeni ISOCELL sensör ile düzey atlayacak.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu