Haziran
14
2017
Mobil
0
342

Samsung pil sorununu düzeltti mi?

Samsung pil sorununu düzeltti mi?

Samsung, Galaxy Note 7'lerde ortaya çıkan pil sorununu düzeltti mi? Birçok kullanıcının aklındaki bu soruyu sonunda cevaplandıran Samsung, önemli açıklamalarda bulundu!

Hatırlayacağınız üzere Teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz sonbahar ayında patlayan bataryaları ile oldukça gündem konusu haine gelmişti.

Samsung, pil sorunununa karşı nasıl önlem aldı?

Yaşanan olaylardan sonra büyük umutlarla piyasaya çıkarttığı, Galaxy Note 7'yi piyasadan toplatmak zorunda kalan Samsung, belki geçirdiği en kötü günleri geçirmişti.

Ortaya çıkan ciddi batarya sorununa çözüm bulan Samsung, hatırlayacağınız üzere yenilenmiş Galaxy Note 7'leri önümüzdeki Temmuz ayında satış sunacak. 

Her üretilen batarya için 8 adımlı bir güvenlik testi yaptığını açıklayan Samsung, bir daha böyle tarz bir olay yaşamak istemiyor. En ufak bir hataya bile yer vermemek için ince eleyip sık dokuyan teknoloji devi, aldığı güvenlik önlemleri ile dikkatleri üzeri toplamakta.

17-06/13/yenilenmis-galaxy-note-7-shiftdelete.jpg

 Bu sıkı çalışmanın meyvesini Galaxy S8 ve S8 Plus'lardan alan Samsung, cihazın çıkışından belli bir süre geçmesine rağmen bir sıkıntı ile baş başa kalmamıştı. Yaşananlardan ders alan Samsungi Galaxy Note 7'yi daha küçük bir batarya ile yenileyerek karşımıza çıkartacak.

1 Eylül 2017 tarihinde Berlin'de düzenlenecek olan IFA fuarında tanıtılması beklenen Note 8 ile oldukça iddialı bir çıkış yapmayı hedefleyen Samsung, pil sorununu tamamen ortadan kaldırdığını belirtti.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu