Haziran
22
2017
Oyun
0
506

SEGA, sevilen retro oyunları ücretsiz sundu!

SEGA, sevilen retro oyunları ücretsiz sundu!

SEGA, sevilen retro oyunlarını ücretsiz olarak iOS ve Android platformlarında sunmaya başladı. İşte ilk etapta gelen SEGA klasikleri.

SEGA, Mega Drive 2'den sonra konsol pazarından suskun sedasız çekilmiş ve elindeki kuvvetli IP'lere yönelmişti. Sonic, Phantasy Star ve Altered Beast gibi kültleşmiş oyunlar ile döneme damgasını vuran SEGA, daha önceki günlerine mobil platform ile dönmek için kolları sıvadı.

SEGA Forever isimi altında yapılan çalışma ile sevilen SEGA oyunları fiyatsız olarak iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunuluyor. İlk etapta Sonic the Hedgehog, Phantasy Star II, Comix Zone, Kid Chameleon ve Altered Beast oyunları App Store ve Google Play'deki yerini aldı. Önümüzdeki günlerde ise sevilen tenis oyunu Virtual Tennis 4 çıkışını gerçekleştirecek.

Bu oyunların tamamı özgün formunda. Başka bir deyişle grafiksel olarak bir iyileştirme yapılmadı. Ancak retro oyunlar yeni teknolojileri de destekliyor. Sözgelimi; oyundaki kayıtlı dosyalarını Cloud'da depolanıyor, öncü tabloları ile arkadaşlarınız ile kapışabiliyor ve mobil aletlere Bluetooth kontrolcü takıp oyunları oynayabiliyorsunuz.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu