Haziran
19
2017
Oyun
0
570

Sony, Playstation 4 satışlarını açıkladı!

Sony, Playstation 4 satışlarını açıkladı!

Sony, PlayStation 4’e ait satış rakamlarını açıkladı.

PlayStation 4’ün en büyük rakibi olan Xbox One’a fark attı. Sony’nin en baştan beri izlediği kullanıcı taraflı politika, rakibine büyük bir üstünlük kurmasına yardımcı oldu. Bu politika üzerine gelen hit oyunlarla birlikte aradaki fark giderek açıldı.

Sony geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 ile ilgili bazı bilgiler önemli bilgler paylaştı.

Japonya'nın teknoloji donanım devi olarak ününü koruyan Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, tüm dünyadaki PS4 satışlarının 60.4 milyon olduğunu açıkladı. Bu satış rakamıyla orantılı olarak 26.4 milyon PlayStation Plus üyesinin bulunduğu da bildirdi. Tabi bu üyelerin içerisinde PS Vita ve PlayStation 3 kullanıcıların da olduğunuda belirtelim. Fakat büyük bi çoğunluğu PS4 ile gelen üyelerdir.

PlayStation 4 için bugüne kadar satış yapılan toplam oyun sayısı 487.8 milyonu geçiyor. Bu sayı hem kutulu, hem de internet üzerinden satılan oyunları da içeriyor.

Bir diğer önemli bilgi ise PlayStation 4’te geçirilen süre çevrim içi olarak kullanan oyuncuların haftada 600 milyon saatini geçirdiklerini söylüyor. Birde çevrim içi olmayanlarıda hesaba katmak gerekiyor. Verilen sayılardanda Sony'nin kendi sektöründe lider olduğunu anlayabiliriz. Diğer sektördeki oyun konsollarının bu sayıları yakalaması çok zor olduğunuda belirtmek isteriz. 

Konu hakkında görüşlerinizi yorumlardan belirtebilirsiniz.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu