Mart
3
2017
İnternet
0
389

Spotify Hi-Fi ile kulakların pası silinecek!

Spotify Hi-Fi ile kulakların pası silinecek!

Çevrimiçi müzik servisi Spotify, son güncellemesi ile yüksek kalitede (Hi-Fi) müzik sunacağını açık etti. Spotify bu hamlesi ile Tidal'ı piyasadan silebilir!

Müzik servislerinin artması ile yavaş yavaş kaybolan MP3 formatı, zaten kalitesiz olduğu için odyofiller tarafından tercih edilmiyordu. 320 Kbps kalitesinde müzik sunduğu için yüksek kalitede müzik sunduğu düşünülen ancak çözünürlük açısından Apple Music'in bile gerisinde kalan Spotify, sonunda bomba gibi bir yenilik ile karşımıza çıkıyor.

Spotify, sunduğu son güncelleme ile yüksek kalitede (Hi-Fi) müzik sunacağının sinyallerini verdi.

Hi-Fi kalitesinde yayın yapan ilk servis bildiğiniz gibi Tidal olmuştu. Ancak Tidal'ın gerek uygulama kullanışsızlığı gerekse pazarlama bölümünde yapılan hatalar, servisin tutmamasına neden olmuştu. FLAC kalitesinde yayın yapan Tidal, 1411 Kbps bitrate kalitesinde yayın yaptığı için müzikleri hem yüksek çözünürlükte hem de kayıpsız olarak sunuyordu.

Şimdi bu özellik Spotify'a da geliyor. Spotify Hi-Fi özelliği sayesinde 1411 Kbps bitrate kalitesinde müzikler dinlenebilecek. Ancak bu servisin bedeli biraz daha pahalı olacak. Spotify Hi-Fi için kullanıcılar ekstra 5 dolar daha ödemek zorunda. Muhtemelen bu fiyat ülkemizde +5 TL olarak biçimlenecektir.

CD kalitesinde yayın yapacak olan Spotify, hem yeni rakibi olmaya çalışan Apple Music'e hem de aynı segmentte yarışacağı Tidal'a çok ağır darbe indirecek.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu