Haziran
24
2017
Otomobil
0
370

Tesla, Autopilot 8.0 güncellemesi ile daha yetenekli

Tesla, Autopilot 8.0 güncellemesi ile daha yetenekli

Tesla, otomobilleri için Autopilot 8.0 güncellemesini yayınladı. Tesla, Autopilot 8.0 güncellemesi ile artık daha yetenekli.

Otomotiv sektörünün son zamanının parlayan yıldızı Tesla, artık otomobillerin mekanik yığınından çok yazılım ile donatılarak daha zarif ve kullanışlı olabileceğini bizlere göstermişti. Autopilot özelliği ile fark yaratan Tesla, bu özelliğini OTA üzerinden yayınladığı Autopilot 8.0 aktüellemesi ile bir üst düzeye taşıyor.

Autopilot 8.0 aktüellemesi ile gelen Enhanced Autopilot sayesinde Tesla otomobillerine dikey ve paralel park yapma özelliği ilave ediyor. Ocak ayında yeni Tesla modellerine gelen Autopilot 8.0 aktüellemesi kamera, radar ve ultrason sensörlerine sahip araçlara; otomatik yönlendirme ve otomatik acil frenleme maharetini kazandırmıştı.

Bu hafta diğer Tesla modellerine gelen aktüelleme ile; otomatik yönlendirme sistemindeki 88 KİLOMETRE/S hududu kaldırılıyor ve daha rahat bir sürüş tecrübesi sunuluyor.

1497852016_tesla-autopilot-upgrades-1.jpg

Özgün Autopilot'ta sadece bir kamera, bir radar ve bir dizi ultrasonik sensör bulunduğunu için Enhanced Autopilot donanım paketi ile kamera sayısını altı düzeye çıkardı.

Tesla, Autopilot 8.0 ve Enhanced Autopilot donanımıyla artık daha kuvvetli. Geçen yıl Ekim ayından sonra satılan Model S ve Model X'teki tüm örneklerde yer alan radar birimleri, eskisine göre tam altı kat daha fazla nesne ayırt edebiliyor ve yeni merkezi Drive PX2 işlemcisi, daha önceki model Autopilot'taki çiplerden 40 kat daha güçlü performans sunuyor.

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu