Temmuz
5
2017
Mobil
0
531

TP-Link Neffos X1 serisi akıllı telefonlar Türkiye’de

TP-Link Neffos X1 serisi akıllı telefonlar Türkiye’de

TP-Link, Neffos akıllı telefonların yeni serisi olan X1’i Türkiye satışa sunuyor. Neffos X1 ve X1 Max olmak üzere iki modeli satışa sunulan telefonlar, fiyat/perfromans odaklı ürünler.

TP-Link’in geçtiğimiz sene satışa sunduğu Neffos markalı akıllı telefonların yeni serisi X1, Türkiye’de satışa sunuldu. Tertip eden medya toplantısı ile tanıtılan X1 serisi, iki modelden oluşuyor: Neffos X1 ve X1 Max. Her iki model de ücret/performans ürünü olarak raflarda yerini alıyor.

X1 modelinde 5 inç HD, X1 Max modelinde ise 5.5 inç FHD ekran bulunuyor. 2.5D ekran camı ile birleştirilen X1 serisi daha geniş, daha parlak ve daha keskin bir görsellik sağlıyor. Ayrı olarak TDDI teknolojisi ile dokunma hassasiyeti de çok daha gelişmiş vaziyette.

TP-Link Neffos X1 serisi akıllı telefonlar kuvvetli performans ve düşük güç tüketimi sağlayan Helio P10 sekiz çekirdekli işlemciye sahip. X1 modelinde 2/3GB RAM ve 16/32GB ROM olmak üzere iki model seçeneği sunuluyor. X1 Max modelinde ise 3/4GB RAM ve 32/64GB ROM seçeneği bulunuyor. Her iki modelde de 128GB’a kadar mikroSD kart desteği bulunuyor.

1499245726_neffos-x1-1.jpg

Neffos X1 serisi, öncelikle şık tasarımlarıyla dikkati çekiyor. Çift eğimli metalik arka kapak, son derece şık görüntüsünün yanı sıra tutma rahatlığı da sağlıyor. Avuç içine mükemmel şekilde uyum sağlayan ürün, ince, elmas kesim köşeleriyle zarafet ve dinamizmi bir arada sunuyor. Neffos X1 Max’in köşeleri yalnızca 2.75 mm (X1 modeli 2.95 mm). CNC tekniği sayesinde 0.6mm olan incecik kıvrımı ise elde tutuşu daha keyifli bir hale getiriyor.

Resim Çekmek Neffos X1 Serisi ile Çok Daha Zevkli

Her iki telefonda da 13M piksel arka, 5M piksel ön kamera bulunuyor. X1 serisinde resim çekmeyi daha zevkli hale getiren özellikler bulunuyor. Her hatıra kaçırmadan yakalayabilmek için 0.2 saniyede otomatik odaklama (PDAF) yapabilen kamera ile peş peşe kareler çekmek olası. Hareket idrak etme özelliği sayesinde bir hareketin her hatıra X1 telefonlar ile ölümsüzleştirilebiliyor. Ayrı olarak gerçek vakitli gece çekimi özelliği ile geceleri de mükemmel fotoğraflar çekilebiliyor.

Neffos X1 serisinin ön kamerası ile de mükemmel özçekimler (selfie) yapmak olası. Ön kamerada yer alan gerçek vakitli güzellik modu, çok daha kaliteli ve güzel selfie’ler çekmeyi sağlıyor.

Kolayca Suskuna Alınabiliyor

Neffos X1 serisinde kullanımı kolaylaştıran bir hayli özellik bulunuyor. Bunlardan biri, telefonun yan bölümünde yer alan suskuna alma düğmesi. Telefonun tüm seslerini tek bir hareketle kapatmak ve suskuna almak olası oluyor. Bunun için telefonu açıp uygulamalara girmekgerekmiyor; telefonun dış kenarındaki düğme ile bu işlem bir parmak hareketiyle yapılabiliyor.

Neffos X1 serisinde yer alan parmak izi sensörünün konumu da kullanımı kolaylaştıran tasarım özelliklerinden bir başkası. Telefonun arkasında yer alan sensör, işaret parmağının kolayca yerleşeceği bir konumda bulunuyor. Bu sayede telefonu kilitlemek ve açmak zahmetsiz bir hale gelmiş vaziyette. Ayrı olarak ileri teknolojili algoritmaları sayesinde X1 serisinin parmak izi sensörleri sadece 0.2 saniyede açılabiliyor.

Neffos X1 Max modeli hızlı şarj özelliğine sahip. Bu sayede telefonu yüzde 50 şarj etmek için sadece 30 dakika yeterli oluyor.

Bulut grisi ve gündoğumu-altın olmak üzere iki renk seçeneği ile satışa sunulan Neffos X1 serisi akıllı telefonların fiyatları ise şöyle:

- Neffos X1 : 999 TL’den başlayan fiyatlarla (KATMA DEĞER VERGİSİ dahil)

- Neffos X1 Max : 1,199 TL’den başlayan fiyatlarla (KATMA DEĞER VERGİSİ dahil)

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Bugün en çok okunanlar

Etiket bulutu