Mayıs
22
2017
Sosyal Medya
0
409

Twitter'da kıtır tavuk isteyen kullanıcı retweet rekoru kırdı!

Twitter'da kıtır tavuk isteyen kullanıcı retweet rekoru kırdı!

Twitter'da Wendy's firmasından kıtır tavuk isteyen kullanıcı retweet rekoru kırdı! Ünlü isimlerin de destek verdiği olayın detayları haberimizde.

Nisan ayında Carter Wilkerson (@carterjwm) isimli Twitter kullanıcısı, Wendy's firmasına tweet'i kaç retweet alırsa ücretsiz kıtır tavuk göndereceklerini sormuştu. Wendy's ise Tweet'in 18 milyon retweet alması halinde ücretsiz kıtır tavuk göndereceklerini söylemişti. İmkansız gibi görünen bu olayda tweet 18 milyon retweet almasa da yeni bir rekora imza attı.

Carter Wilkerson'un tweeti 3.5 milyondan fazla retweet aldı. Twitter tarihinde retweet rekoru Ellen'ın Oscar töreninde paylaşmış olduğu Selfie'ye aitti. Ancak Carter Wilkerson bu rekoru eline aldı.

Apple, Amazon, Microsoft, Google, Aaron Paul ve John Legere gibi ünlü isimlerin de destek verdiği Tweet, artık Twitter tarihinde en fazla retweet alan Tweet olarak gösteriliyor.

Bu olayın Twitter blog'unda yayınlanmasından sonra gözler Wendy's firmasına çevirdi. Wendy's de bu olaya kayıtsız kalmadı ve Carter Wilkerson'a ücretsiz kıtır tavuklarını gönderdi. Firma ayrıca kimsesiz çocukların sahiplendirilmesi için hizmet veren Dave Thomas Vakfı’na da 100 bin dolar bağışta bulundu.

1494406896_nuggets-v3-may9-2x.png

Yazar : Teknoloji admin (admin)
Konu : 2618 [Konuları listele]
Hakkında : Haber Editörü
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
Henüz hiç yorum yapılmadı.

Kullanıcı girişi

Etiket bulutu